Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

Richard Ashcroft - Break The Night With Colour

Album: Keys to the World ' 2005
 
Piękna piosenka tego charyzmatycznego Anglika, i jego wielki przebój na Wyspach (nr 3, zero po drugiej Stronie oceanu), choć wszyscy uważają za szczytowe osiągnięcie jego przebój 'The Bitter Sweet Symphony' nagrany pod szyldem The Verve. Urzekła mnie od pierwszego przesłuchania w 2005 - zauroczenie nie minęło do dzisiaj. Prawdopodobnie znalazłaby się w moim TOP200 – ale niestety w drugiej setce. Richard Ashcroft, lider The Verve (reaktywowanego i aktualnie działającego) wystąpił obok Coldplay na Live 8, gdzie Chris Martin przedstawił go – przesadni i niegrzecznie moim zdaniem, bo tuż po występie U2 i Paula McCartney’a – jako najlepszego wokalistę na świecie. Przysługa kumplowska (Martin i Ashcroft się przyjaźnią) i tyle, nie mająca wiele wspólnego z rzeczywistością. Ashcroft z pewnością nie jest przeciętnym wokalistą, interesującym muzykiem ale barwa głosu, technika i maniera wokalna jest taka sobie, prawie identyczna w każdym utworze, choć akurat w ‘Break Night With Colours’ się sprawdza. 
  Trochę się go czepiłem ale wciąż mam w pamięci zapowiedź frontmana Coldplay, który śmiał wypowiedzieć takie pyszne słowa o swym koledze (Richard i Ashcroft zagrali i zaśpiewali wtedy wspomnianą wyżej 'The Bitter Sweet Symphony') po takich geniuszach, choćby tylko wokalnych jak Bono czy Macca. Ale to nie była wina Richarda. "Let's Break Night With Colours..."
Podoba mi się w tej piosence wszystko, oszczędne ale nie ascetyczne instrumentarium, piękna solówka gitarowa, klawisze, interesujący tekst i przebijająca z piosenki... brytyjskość, choć nie zaliczyłbym tego utworu do klasycznego britpopu, a la Oasis, Pulp, Blur czy nawet jego macierzysty The Verve. Polecam.Richard Ashcroft - Break The Night With ColourRichard Ashcroft na obu fotkach z muzykami z Coldplay.
Muzyczny blog *** Mój Top Wszechczasów ***  
 *** TOP Best Songs - EVER  *** 

  BEST ALBUMS - EVER,  BEST SONG - EVER


BLOG MIX
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz