HISTORIA THE BEATLES
Proszę o The Beatles czytać tylko na blogu: HISTORIA THE BEATLES pod adresem: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/ - najnowszy post - kliknij wyżej. Posty na tym blogu to pozostałości z "dawnych czasów", bądź te same teksty co na blogu flagowym o F4.
...

Blog o The Beatles

Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

THIN LIZZY - „Boys Are Back In Town”

_________________________________________________________

Album: „Jailbreak” '1976
_______________________________
Absolutna klasyka rocka. Ktoś napisał kiedyś – w którymś z muzycznych portali – że nie byłoby AC/DC ani Metallik, może w ogóle ale nie na pewno takich jakimi ich znamy gdyby nie ta irlandzka kapela Phila Lynotta. Wspomnianą dzisiaj piosenkę raczej nie przypominam i świetnie!. Jest wciąż bardzo popularna, często nadawana , nawet kreskówki w stylu „Toys Story” wcieliły ją na swoje soundtracki. Zasługuje na to! Ja pamiętam Thin Lizzy bardziej z „Whiskey w dzbanie” ale poza solowymi numerami Lynotta w tym krótkiej współpracy z Markiem Knopflerem („Ode To Liberty”) czy Gary Moore'm („Parisienne Walkways”) najbardziej kojarzę właśnie tą piosenkę z jakże aktualnym dla rocka tytułem.

Boys Are Back In Town - live
Boys Are Back - studio 

Phil Lynott (1949 - 1986)
Phil Lynott & Gary Moore 

Phil Lynott & Mark Knopfler 

*** Muzyczny Blog - Music Blog *** 
______________________________________

1 komentarz:

  1. Świetny kawałek z doskonałego albumu. Niemniej moją ulubioną płytą Thin Lizzy pozostaje Black Rose. Tam każdy utwór jest na miarę Boys Are Back In Town. Ale to oczywiście moja opinia.

    OdpowiedzUsuń