Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

ODPUSZCZAMY TRÓJKĘ. BEZ M. NIEDŹWIECKIEGO. PÓKI CO NOWE RADIO! "NOWY ŚWIAT"

Przypominam ten post sprzed kilku tygodni, choć zmieniam jego tytuł. Zamiast 'Ratujmy' wstawiłem 'Odpuszczamy'. Dzisiaj rano dowiedziałem się,  że  z z Trójki odchodzi kolejna jej ikona, Marek Niedźwiecki. Kowalczewski, aktualny szef Trójki  zarzucił manipulację przy liczeniu głosów, gdyż  na czele listy znalazła się piosenka Kazika. Wiemy jaka, atakująca wprost niskiego posła, przez którego Polska jest tam, gdzie opisuje ją pięknie Mateusz Damięcki w wierszu "Dziękuję". Osobiście uważam, że Marek Niedźwiecki i tak zrobił to zbyt późno.  I znowu zastanowię się  jak zachowają się pozostali dziennikarze Trójki jak np. Piotrowie Baron, Metz i Stelmach. Każdy  z nich też prowadził LP3. Panie Marku, wskakuj Pan na pokład "Radia Nowy Świat". I jak widzimy zaczął się hejt na Niedźwiedzia. Że był TW, że bał się lustracji itd. Ześwinią wszystko i wszystkich... Niżej piosenka Kazika.Przypuszczalnie wszyscy, którzy jak kochają Trójkę, stop... dawny Program Trzeci, zanim jeszcze położyła na nim swoje ręce Dobra Zmiana, wiedzą o nowej inicjatywie Wojtka Manna, Jana Chojnackiego, uznanych dziennikarzy i autorytetów muzycznych, oraz chyba najlepszego Szefa Trójki, pani Magdy Jethon. W inicjatywę powołania radia internetowego pod nazwą "Nowy Świat" zaangażowało się wiele osób więc nie będę próbował wszystkich wymienić, gdyż z łatwością znajdziecie o tym informacje w necie. Może po przeszukaniu sieci dzięki mojemu wpisowi. Bo wszyscy jesteśmy potrzebni. Nowe Radio z wymienioną trójką oraz wieloma dawnymi dziennikarzami z Myśliwieckiej 3/5/7  potrzebuje pieniędzy ale ruszyć mogło, gdy dostało zapewnienie od nas, fanów dawnej Trójki w postaci przelanych na jego konto (oczywiście jestem w gronie "patronów" tego Radia) oraz pewności, że pewna kwota (około 250 tys zł będzie przelewanych na konto radia co miesiąc). Wiemy wszyscy, że radio, które prawdopodobnie ruszy już w czerwcu to sporo logistyki organizacyjnej a więc zakupu sprzętu, licencji, zatrudnienia szeregu osób jak dziennikarzy, dźwiękowców, pewnie prawników, grafików i wielu wielu innych. Bo "Nowy Świat" będzie przecież ich żródłem utrzymania. I na koniec, choć pewnie łatwo taką informację znaleźć w sieci, jak wspomóc radio, w którym na nowo usłyszymy kochanego pana Wojtka i innych wielu dzienikarzy. Może panowie Metz, Baron czy Stelmach zrezygnują z pracy w radiu, który tak okłamuje nas wszystkich. Może i sam Marek Niedźwiecki. Polityka polityką, ale mamy szanse na nowo odzyskać w eterze znowu przyzwoitość, znakomite audycje nie tylko muzyczne z ludźmi znanymi od dawna. Więc wskakujcie na link: https://koduj24.pl/jak-dokonac-wplaty-na-radio-nowy-swiat/ a dalej już wszystko jest precyzyjnie wytłumaczone. Więcej informacji np. tutaj. Prywatnie cieszę bardzo na znowu spotkania z duetem Wojciech Mann i Piotr Bukartyk, którego "Małgocha" to dla mnie jeden z lepszych i tak bardzo niedocenionych numerów polskiego... rocka. Tak, bo w tym numerze Piotr Bukartyk pełną gębą rockman. 

I jeszcze jedna mała refleksja. W tytule zawarłem pewne pragnienie o uratowaniu Trójki, gdyż wierzę, że niezależnie od tego czy Radio Nowy Świat będzie wtedy jeszcze istniało - oby tak - to odzyskamy Trójkę, by została przywrócona do takiej postaci,  którą pokochały ją i wychowały się na niej całe pokolenia Polaków. Od fantastycznych audycji muzycznych takich jak np "Muzyczna Poczta UKF" z Markiem Gaszyńskim, Witoldem Pogranicznym, "Mini-Max" Piotra Kaczkowskiego, audycji Macieja Zembatego, dzięki którym Polska poznała Leonarda Cohena, czy oczywiście "Lista Przebojów" po  rozrywkę najwyższej próby jak cykl "60 minut na godzinę", "Powtórka z rozrywki" (pamiętacie  Jacka Fedorowicza w kilkunastu rolach: pana Kazia, Kolegi Kierownika i innych?). I nie zapominajmy, że oczywiście Trójka to poezja, teatr, publicystyka, kultura w pełnym tego słowa znaczeniu na bardzo wysokim poziomie.  Trudno mi wymieniać wszystkie zalety tego Radia, perełki w polskim eterze. Której teraz nie ma. Na tą chwilę wystarczy, wskakujcie na link i proszę o wsparcie finansowe tej inicjatywy. Choćby po 20 zł miesięcznie. 
4 komentarze:

 1. Nie słucham już od dawna Trójki. Rzygam nawet Kubą Strzyczkowskim, który wije się na antenie by uciszyć niewygodne czasem dla wladzy - PIS - słowa słuchacza gdy dochodzi do rozmowy na żywo. A wracając do postu ww. Metz jest szefem muzycznym Trójki i decyzja o wykreśleniu z lp3 Kazika musiała raczej być za jego zgodą. Baron i Stelmach nie odejdą bo nic nie znaczą poza Trójką. Są anonimowi dla 99% słuchaczy. A Kazik? Podkreślił ważną rzecz: niczym ból po stracie bliskiego jest większy od innego A Brudzinski i Gliński opisali to jako niemadre, że ból K i jego wizyta na grobie brata - gdy nikt inny w Polsce nie môgł- była uzasadniona. Żałosne ale tacy ludzie nami rządzą. Ale pycha idzie przed upadkiem. Poleca głowy w 3 i będą próbować zatrzymać Niedźwiedzia ale to próba jego charakteru. Nie może się ugiac. Przecież to nie tylko ta sprawa Kazika piosenki zniszczyła tą stacje

  OdpowiedzUsuń
 2. Pełna zgoda. Mann odszedł i rzucili się na jego czas antenowy więc teraz tą trójka dziennikarzy chętnie zajmie miejsce Niedźwiedzia. Nie głosować, nie słuchać 3

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda tego Strzyczkowskiego. Rzeczywiście mógłby czasem pozwolić słuchaczami odciągnąć wątek do końca. Bo się facet jak szczyrk. Olać Trójkę i tyle.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzymam z M. Niedźwieckim i resztą, którzy odeszli.

  OdpowiedzUsuń