Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

US ROCK 90's - Song 4 2day

______________________________________

Moj blog to pewna zabawa w zestawienia najlepszych piosenek, albumów, czasem jakieś teksty o sporcie, kinie, książce, ale przede wszystkim blog powstał jako proponowanie dobrej muzyki. Dla tych, którzy wolą jak się im podpowiada. Bywa. Tak więc dzisiaj w ramach POSŁUCHAJ TEGO, czy nazwanej jakiś czas temu serii PIOSENKI NA DZISIAJ (Song For Today). Cztery numery na dzisiaj i kilka następnych dni. Wszystkie z drugiej połowy lat 90-tych. Każdy wsparty znakomitym video. Enjoy it! Żaden nie powala na ziemię ale każdy ciekawy. Kto lubi rocka niech ściąga je i do samochodu na składankę. Po przesłuchaniu oczywiście kupujemy. Na iTunes np. Nie piratujemy. Możemy także słuchać tutaj lub na youtube. Nie żyjmy tylko 'Uchem Prezesa'. ;)
 
 "Iris" - jeden z największych przebojów nowojorskiej grupy Goo Goo Dolls, numer 1 nie tylko na liście amerykańskiego Billboardu, ale w całej Europie. Udany przebój, swojego czasu także popularny w naszym kraju. 1998.'All Star' -  Smash Mouth. Tym razem kapela ze słonecznej Kalifornii. Numer 4 w Ameryce i obok bardzo udanego 'Walking In The Sun' największy przebój. Nie jestem pewien czy piosenka miała w Polsce jakiekolwiek medialne życie. Przypuszczam, że nie, więc okazja by ją poznać. Przy okazji, bardzo zabawne video. Americanos 1999! 

 
'Matchbox 20 i jego klasyk z 1998 z debiutanckiego albumu. Wokalistę i lidera zespołu rok później poznał cały świat za sprawą jego udziału w przeboju Carlosa Santany. Aktywnego, bo Thomas jest jego współtwórcą. Trudno mi powiedzieć czy Matchbox Twenty dzisiaj istnieje. Ostatni album nagrał w 2012, Thomas swój solowy w 2015. '3 AM' to jeden z moich ulubionych utworów tej kapeli.
I na koniec Green Day, od lat najwybitniejsza kapela amerykańskiego punk rocka. Rok 1995 i 'When I Come Around'. Billie Joe Armstrong plus dwójka przyjaciół i rozpoznawalny na mile styl kapeli. Numer 1 w Ameryce, ale tych do dzisiaj znowu kalifornijska kapela miała bez liku.

*****
_________________________________________________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz