HISTORIA THE BEATLES
Proszę o The Beatles czytać tylko na blogu: HISTORIA THE BEATLES pod adresem: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/ - najnowszy post - kliknij wyżej. Posty na tym blogu to pozostałości z "dawnych czasów", bądź te same teksty co na blogu flagowym o F4.
...

Blog o The Beatles

Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

COLDPLAY - nowy singiel, nowy album, 2015

Nowy singiel brytyjskiej kapeli Coldplay to 'Adventure Of A Lifetime'.  Niżej w clipie. Jestem także w posiadaniu nowego albumu zespołu, 'Head Full Of Dreams'. Singiel podoba mi się, album przesłuchałem dopiero kilka razy i wstrzymam się z opinią. Jak na razie nie rzucił mnie na kolana ale i nie rozczarował. Jedna refleksja. Nie ma co liczyć na dawny Coldplay, znakomity gitarowy zespół. Od kilku lat Chris Martin zdecydowanie zmienia image artystyczny zespołu. Czy to już na pewno nadal rockowy zespół czy po prostu popowy? 

Rzeczywiście zespół przeszedł już dawno metamorfozę, przekraczając granice oddzielające rock od popu. Porównajcie 'Queen Of China' i np. 'Yellow' czy 'In My Place'. Nowemu albumowi zdecydowanie bliżej a może tylko bliżej do poprzedniego niż do pierwszych albumów zespołu. Ten sam skład zespołu ale na nowej płycie prawie nie usłyszałem nigdzie wyrazistej gitary Jonny'ego Bucklanda. Skoro we wspomnianym singlu mogła wystąpić Rihanna to czemu ma nie być na nowej płycie Beyonce? Dzisiaj wszystko się pozmieniało i jest możliwe. Skoro nawet Paul McCartney nagrywa z Rihanną i Westem to czemu Coldplay nie miałby angażować gwiazd R'n'B ? Ale to nie zarzut. Coldplay podbił już świat rockowy, publiczność popową, rozwija się, próbuje wchodzić w nowe trendy niespecjalnie zdradzając jednak swego oblicza i raczej robi to udanie. Ok, niebawem recenzja ale muszę oswoić się z albumem. A teledysk? Robi wrażenie i pokazuje, że Coldplay to najwyższa półka także w clipach. Ciekawostka ? Na albumie śpiewa także Gwyneth Paltrow, ex-żona lidera.

I oczywiście wersja live. Cóż, gitara tu jest bardziej słyszalna niż na wersji albumowej.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz