HISTORIA THE BEATLES
Proszę o The Beatles czytać tylko na blogu: HISTORIA THE BEATLES pod adresem: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/ - najnowszy post - kliknij wyżej. Posty na tym blogu to pozostałości z "dawnych czasów", bądź te same teksty co na blogu flagowym o F4.
...

Blog o The Beatles

Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

KLASA THE BEATLES (5): "The Dark Side Of The Moon" i The Beatles... ? (2)


(vol. 2)
Kolejna część wspomnień perkusisty Pink Floyd z jego książki zatytułowanej "Moje wspomnienia: Pink Floyd". Oczywiście post poświęcony jest słynnej płycie ale w głównym zamierzeniu ma łączyć z tytułem czyli udziału The Beatles w powstaniu słynnego albumu. To także post spełniający wymogi serii "Magia studia Abbey Road". W tym jak i wcześniejszym, pierwszym tekście Nick skupia się przede wszystkim na technicznym aspekcie powstawaniu poszczególnych utworów albumu, przypuszczalnie równie ciekawych jak detale powstawania albumów The Beatles.  Uprzedzam, że powiązanie "The Dark Side Of The Moon"  z The Beatles to nie osoby Alana Parsonsa, czy choćby Chrisa Thomasa, realizatorów EMI, pracujących także ze słynnym bandem z Liverpoolu. Ale o tym w tekście, przypuszczalnie w cz. 3. 


NICK MASON: Odgłosy zegarów rozpoczynające utwór "Time" pochodziły z kwadrofonicznej impresji dźwiękowej przygotowanej przez Alana (Parsonsa) jakieś dwa, trzy miesiące przed rozpoczęciem sesjo do "The Dark Side Of The Moon". 


więcej czytaj tutaj:

KLASA THE BEATLES (5): "The Dark Side Of The Moon" i The Beatles... ? (2)

2 komentarze:

  1. Ciekawie sie to czyta: lubię ciekawostki i informacje zza kulis, bo czasami historia zespołu czy nawet jednej piosenki potrafi być fascynująca czy imponująca :)

    OdpowiedzUsuń