HISTORIA THE BEATLES
Proszę o The Beatles czytać tylko na blogu: HISTORIA THE BEATLES pod adresem: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/ - najnowszy post - kliknij wyżej. Posty na tym blogu to pozostałości z "dawnych czasów", bądź te same teksty co na blogu flagowym o F4.
...

Blog o The Beatles

Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

SIATKARZE... MOŻDZONEK, NOWAKOWSKI, ANASTASI... OUT!!!


Kiedyś w prasie brytyjskiej opisywano nasz naród jako – pomijając wszystkie inne przymiotniki, mniej lub bardziej prawdziwe – jako ten, który jest zakochany w piłce siatkowej, sporcie narodowym naszego kraju. Owszem, wszyscy lubimy siatkę. I kobiecą i męską, ale dni chwały w tej dziedzinie minęły - czy bezpowrotnie. Nie będę się rozpisywał na ten temat, to nie taki blog, ale pisząc wcześniej o tenisie, postanowiłem dzisiaj skomentować wczorajszy – choć nie tylko - mecz naszej reprezentacji z Bułgarią. Komentarz swój ograniczę do kilku wniosków. Po kolei:
 1
Kiedy wreszcie przestaną grać w naszej reprezentacji Możdzonek czy Nowakowski, dwa wysokie dryblasy, którzy nie dość, że bez wyczucia skaczą do blogów, serwy mają (tzw. floaty) jak panienki – przy swoich gabarytach, to w grze w środku zbijają jak ...znowu użyję zwrotu jak panienki. Ok, floaty może są i celowane – powie ktoś i spełniają swoją rolę - ale po prostu nie może być tak, że w dzisiejszej siatkówce dwaj wysocy faceci grają z delikatnością juniora. Wiedziałem o tym i widziałem to już dawno, wczoraj po prostu w decydujących fazach meczu tzw. zbicia obu środkowych obroniłby każdy, delikatnie, ledwo trafione dokładnie dłonią. Irytacja moja grą  Nowakowskiego sięgała zenitu, który – zresztą zauważył to prowadzący – jakby nie widział tego co się dzieje w meczu, że Bułgarzy wcale nie graja środkiem – skakał do blogu wytrwale sam, centralnie, do ... pustego powietrza, osłabiając blog po skrzydłach. Znajdźmy innych środkowych z jajami. Tym panom już bym podziękował. Wolałem Plińskiego. W grze obu siatkarzy nie widzę prócz bezradności żadnej zaciętości, ambicji, czy chęci się odegrania za nieudane zagrania.
2

Kurek! To zawodnik, który musi być w naszej kadrze, co do tego nie mam wątpliwości, ale dostrzegam w tym zawodniku... brak rozwoju. Walenie na siłę na wprost siebie przystoi np. Boćkowi, który debiutuje – i świetnie – w kadrze, ale nie już takiemu rutyniarzowi jak Bartek. Ktoś - Anastasi ? Włoscy trenerzy w Maceracie, gdzie teraz gra – powinien go nauczyć subtelności w ataku, tego czym wczoraj np. imponował Bułgar Sokołow, gdzie trzeba uderzający z całej siły, kiwający, wybierający świadomie kierunki. Ratujmy Bartka przed zostania  przeciętniakiem. Mecz z Bułgarią zawalił ale ile razy wygrywaliśmy mecze tylko dzięki niemu ?
3
Może trzeba podziękować coraz bardziej aroganckiemu Anastasiemu, może jego czas się już wypełnił, kiepskie wyniki, złe wybory i decyzje jak np brak w kadrze Wlazłego, najlepszego polskiego siatkarza. Wiem, że Wlazły chciałby się jakoś dogadać, pozwólmy mu na to. Czy stać na nas na to, bye jeden z najlepszych atakujących na świecie był poza kadrą ? Tak samo rezygnacja z Bartmana, bo nie wierzę w słabszą formę Zbyszka. Kolejne drugie dno ? Zatorski na tych mistrzostwach był słaby jako libero, szkoda Igły lub tego drugiego libero, nie pamiętam nazwiska. Podobnie Żygadło. Nie przepadałem nigdy za Zagumnym, ale teraz widać jakim słabym rozgrywającym jest Żygadło, chwile gdy wchodził młody Drzyzga odmieniały nasz zespół.

COŚ TRZEBA W NASZEJ SIATKÓWCE WRESZCIE ZMIENIĆ. Zacznijmy - jeśli ma zostać Włoch - od pozbycia się "wysokich" panienek bez uderzenia. Niech wraca Wlazły, Bartman, szukajmy środkowych z prawdziwego zdarzenia do "męskiej gry". I na koniec, przerażające są języki ciała, mimiki twarzy Nowakowskiego, Żygadły czy Możdzonka... Mleko kwaśnieje pewnie w ich pobliżu. Przepraszam za zjadliwy post na miłym, muzycznym blogu ale korciło mnie już wcześniej by taki tekst napisać, w sumie od roku, dwóch ... Wczoraj przelała się czara goryczy.


1 komentarz:

  1. Chłosta przede wszystkim należy się dziennikarzom, którzy nadmuchują balonik sukcesu często bezpodstawnie. Jeżeli usłyszymy, że jesteśmy potęgą w czymś, trzeba się rozejrzeć. Stanąć w kilkuletniej kolejce do lekarza, zobaczyć zdziczałych gimnazjalistów, poobserwować marionetkowy rząd. Obudzić się.

    OdpowiedzUsuń