Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

Albumy: nr 58

THE PIXIES - "Doolittle"
1989


Legenda alternatywnego rocka ze swoim najbardziej popularnym albumem (choć dla mnie ich singlem nr 1 to "Where Is My Mind"). Płyta wydana offowo (wytwórnia 4AD i wszystko wiadomo prawda? jeśli nie, do 4AD jeszcze nieraz  wrócę na tym blogu specjalnie w serii POSŁUCHAJ TEGO), poza klasycznym głównym nurtem zdobyła od razu popularność , najpierw dzięki dwom singlom (dwa pierwsze linki),później dzięki już sporej trasie po USA. Mam kolegę na zachodzie, który do teraz komentuje mi mailem mój top, wściekał się, że wciąż nie ma na nim więcej Pixies ale prosiłem go by był cierpliwy.
No i mamy teraz ten kapitalny album, który jak pisze  w necie odnosi się surrealistycznie do Biblii, przemocy, śmierci, tortur kontrastujący "czystymi produkcjami" innych wykonawców na rynku.  W 2003 roku czytelnicy "New Musical Express" uznali album "Doolittle" jako drugi !!!! najwspanialszy album wszech czasów, "Rolling Stone" umieścił go na 226 miejscu, spora rozpiętość mówiąca dużo o różnych czytelnikach obu gazet ale jest to fakt o sporym znaczeniu, to jedne z najbardziej miarodajnych wydawnictw muzycznych do dzisiaj. Polecam wycieczkę w zakręcony rock , świat The Pixies.


"Debaser" – 2:52
"Tame" – 1:55
"Wave of Mutilation" – 2:04
"I Bleed" – 2:34
"Here Comes Your Man" – 3:21
"Dead" – 2:21
"Monkey Gone to Heaven" – 2:56
"Mr. Grieves" – 2:05
"Crackity Jones" – 1:24
"La La Love You" – 2:43
"No. 13 Baby" – 3:51
"There Goes My Gun" – 1:49
"Hey" – 3:31
"Silver"– 2:25
"Gouge Away" – 2:45


Here Comes Your Man
Monkey Gone To Heaven
Debaser

1 komentarz:

  1. oj w końcu pojawiają się u ciebie arcydzieła, aż strach pomyśleć co będzie dalej. Ta płytę i Bossanovę kocham miłościa szczerą i prawdziwą. Fajen selektywne brzmienie, kupę fajnych melodii. Cała płyta nadaje się do jazdy samochodem, może nie po polskich drogach... Moje hity na tej płycie to Mr Grievies i La La Love You
    be_red

    OdpowiedzUsuń