Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

Pozycja nr 58

THE  TRAVELLING  WILBURYS - "Tweeter And The Monkey Man "

METALLICA -  "Unforgiven" 

BOB DYLAN - "My Back Pages" (cover)

 Bob Dylan, George Harrison, Neil Young, Tom Petty, Eric Clapton, Roger McGuinn


Travelling Wilburys  to super  grupa, najbardziej super z możliwych:  George Harrison, Bob Dylan , Tom Petty,  Roy Orbison oraz Jeff Lynne. Wydali o ile się nie mylę dwie płyty. Ich muzyka to wspólna zabawa i grzebanie w korzeniach rock and rolla, każdy gra, każdy śpiewa w chórkach, każdy ma "swoje" utwory, czasem śpiewają w kilku na zmianę,  nie wnikam już w historię grupy,  śmierć Orbisona przekreśliła dalsze plany i możliwość pracy na kolejnymi albumami. Może i tak zostałyby tylko te dwa? Wymieniona i wybrana do topu piosenka jest dla mnie najlepsza, wpadła mi w ucho od razu, ostatnimi czasy słucham jej bardzo często, Dylana lubię ale już w późniejszym okresie, elektrycznym , mniej akustycznym, folkowym. Jedna z niewielu osób, która zawsze imponowała Lennonowi.
Mocna , pompatyczna ballada Metalliki (odmieniam!). Już to pisałem ale napiszę po raz kolejny, w balladach zespól nie ma sobie równych. Klasyka rocka.
Jedyny raz na Liście wersja live . Ponownie Bob Dylan i znowu nie sam. Stąd mały nawias i napis cover. Bo oryginalna, autorska wersja Boba podoba mi się średnio, urocza melodia nadal ale nosowy śpiew ( tam przede wszystkim chodzi o ważny tekst, przesłanie, przekaz - jak to u Dylana). Nie moglem w Youtube znaleźć wykonania, o które mi chodzi na na Topie ( blokuje ją na nasz kraj firma Sony). O wersję, którą wykonali na żywo na koncercie w hołdzie 30-letniej działalności muzycznej Boba następujący muzycy (podaję w kolejności śpiewania - widać to na ostatnim clipie, słaba jakoś dźwiękowa - w czasie próby przed koncertem): Roger McGuinn (lider The Byrds - zamieszczam ich wersję także, jako najbardziej zbliżoną do tej "koncertowej"), Tom Petty, Neil Young, Eric Clapton (wcześniej cudne solo), sam Bob oraz George Harrison. Jakaż to była gratka zobaczyć tych artystów na żywo, obok siebie. Eh....


"Twitter ..." TW
"Unforgiven" Metallica
"My Back Pages" The Byrds
"My Back Pages" - All Stars

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz