Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

OSKAR DLA BRADA?Polecam. "Ad Astra". Choć generalnie opinie o filmie i Bradzie są bardzo pozytywne, to napotkałem na kilku forach, że film nudny, wtórny, niewiarygodny (np. końcówka). Nie będę z takimi opiniami polemizował. Dla mnie to jeden z lepszych filmów, które widziałem. Bez względu na gatunek. Ponad dwie godziny obcowania z doskonałą robotą reżyserską, wspaniałymi zdjęciami, niesamowitymi efektami specjalnymi oraz fabułą , która największego laika zmusi do myślenia, zastanowienia się nad sobą. No i genialny, mój ulubiony aktor, który w zasadzie nie schodzi z ekranu. To, że będzie murowana nominacja do Oskara, a może nawet i nagroda pisze się o tym wszędzie. Zasłużenie. Aktor ma Oskara jako producent, może wreszcie doczeka się jako aktor? 

Czytając przed seansem mnóstwo opinii, recenzji o filmie, wywiadów z aktorem (poświęconych tylko filmowi, bez ocierania się o jego życie prywatne, które w chwili obecnej ma, jak wszyscy wiemy, bardzo skomplikowane), skupiłem się, co przyszło mi z łatwością, na analizie, na ile potrafię, gry aktorskiej Pitta. 

Wciąż pięknego faceta (taką opinię, dokładnie taką, nie "przystojnego", ale właśnie "pięknego" faceta, wyrażali w swoich wywiadach dziennikarze i dziennikarki przeprowadzające z aktorem wywiad), który chyba w tym filmie osiąga szczyt swoich, dotychczasowych możliwości aktorskich. I wierzę, że nie po raz  ostatni. Niedawno świetna rola w filmie Tarantino, teraz "Ad Astra". 
Prasa znowu pisze o Bradzie, nie w kontekście jego spowiedzi o własnych problemach alkoholowych, nieakceptowaniu go jako ojca przez Maddoxa, najstarszego syna (adoptowanego) małżeństwa z Jolie, czy właśnie walki o dzieci z ex- małżonką (akurat w chodzi na ekrany kin nowy film Disney'a  z Angeliną w roli Czarownicy), ale oceniając jego aktorstwo czy jako producenta, właściciela jednej z najpoważniejszych teraz firm producenckich, Planu B. Producenta także filmu "Ad Astra". No i tyle. Nie czekajcie na film na dvd, czy w sieci. Ten film warto zobaczyć na dużym ekranie. I nie oczekujcie typowego sci-fi czy łatwej rozrywki.__________________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz