Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

Zespół na dzisiaj: BACHMAN-TURNER OVERDRIVE

Dopełniam dzisiaj znowu - zresztą robię to co pewien czas - obowiązku polecania ciekawej muzyki, a taka była geneza założenia tego blogu, nie tylko tej mieszczącej się na moim topie najlepszych piosenek wszech-czasów.
 Dzisiaj kanadyjski (Winnipeg, Manitoba) zespół Randy'ego, Tima i Robbiego Bachmanów (bracia, kuzyni? nie wiem) oraz Freda Turnera. W latach 70-tych jeden z najbardziej znanych kanadyjskich zespołów, wykonujących melodyjnego rocka z mocnym, drapieżnym pazurem. Jego trzy największe, w zasadzie jedyne przeboje to zamieszczone wyżej. Na 'Greatest Hits' zespołu, który od lat posiadam w swojej kolekcji niestety nic mnie więcej nie zainteresowało, ale proponowane Wam trzy songi są pierwszej klasy. Zespół wyglądający jak czwórka drwali z kanadyjskiej puszczy włożył w ładne rockowe opakowanie bardzo ciekawe, zabawne teksty. Rock and rollowe i trzy piosenki znakomicie sprawdzają się na składance samochodowej, choć pamiętam, że 'Hey You' grano nawet na dyskotekach.
______________________________
 
YOU AIN'T SEEN NOTHING YET
Singiel, 1974
Numer 1 w USA i Kanadzie
Album: 'Not Fragile'
Kompozycja: Randy Bachman


ROLL ON DOWN THE HIGHWAY
Singiel, 1974
Numer 14 w USA, nr 4 w Kanadzie
Album: 'Not Fragile'
Kompozycja: Robbie Bachman & Fred Turner


HEY YOU
Singiel, 1975
Numer 21 w USA, nr 1 w Kanadzie
Album: 'Four Wheel Drive'
Kompozycja: Randy Bachman
W 2014 roku BTO wprowadzono do Canadian Music Hall of Fame. Polecam, jeśli nie słuchałeś BTO w tych trzech piosenkach, you ain't heard nothing yet... :) Panowie nadal się nieźle trzymają, ja widać nie zawsze sex, drugs and rock and roll wyniszczają...


___________________________

********


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz