HISTORIA THE BEATLES
Proszę o The Beatles czytać tylko na blogu: HISTORIA THE BEATLES pod adresem: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/ - najnowszy post - kliknij wyżej. Posty na tym blogu to pozostałości z "dawnych czasów", bądź te same teksty co na blogu flagowym o F4.
...

Blog o The Beatles

Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

DEF LEPPARD W POLSCE (4). "LOVE BITES" - ARCYDZIEŁO ZESPOŁU.

Najpiękniejsze ballady to przede wszystkim te, które nagrały zespoły rockowe. Cudowne wolne numery Metalliki słuchają dzisiaj ci, którzy nie znoszą metalowej młócki. Większość wolnych piosenek Ozzy'ego Osbourne'a to perełki. Taką jest też najlepszy numer Def Leppard, ich największy przebój, jeśli weźmiemy pod uwagę sprzedaż płyt i miejsce, jakie osiągnął z nią singiel na listach przebojów. To jedyny numer 1 w Ameryce spośród 7 singli wydanych z albumu 'Hysteria'. Pierwszy 'Womenm przeszedł prawie niezauważalnie w rodzimym UK czy za oceanem, choć na rockowej liście Billboardu doszedł do miejsca nr 7, ale to lista tylko dla koneserów gatunku. 'Animal' poradził już sobie zdecydowanie lepiej. W Wielkiej Brytanii był na 6, za oceanem na ogólnej liście Billboardu 19, na rockowej już 5-te. Bez dwóch zdań młodzi Anglicy zauważali ogromny przypływ gotówki na swoich kontach. Ale to nie był koniec uderzenia 'Hysterii', ba! prawie początek. Trzeci singiel 'Pour Some Sugar On Me' z dwoma różnymi videoclipami osiągnął z miejsce 2 Billboardu status Złotej Płyty. Co ciekawe ten numer uplasował się tylko na 25 miejscu rockowej listy Billboardu. Kupowali go już wszyscy, ze względu na szalone melodyjne tempo całej piosenki. Ale trzeba pamiętać, że to wcale nie pierwszy wielki przebój Def Leppardu za oceanem. Zespół był już tam znany i doceniany. Ich poprzedni album 'Pyromania' dotarł do drugiego  miejsca list Billboardu z albumami a dwa single z tego albumu, 'Photograph' oraz 'Rock Of Ages' były numerami 1 na rockowej Liście Billboardu. tak więc 'Hysteria' lądując w rodzimej Brytanii na 1-szym miejscu albumów, za oceanem na drugim (rockowym 1) nie była dla nikogo genialnym albumem nieznanego zespołu. 

 


Wracajmy do singli z 'Hysterii'.  Czwarty tytułowy singiel odnotował średnią sprzedaż, ale pamiętajmy, kupowano już album i nie każdy chciał mieć singla, mając LP. Ale postanowiono kuć żelazo póki gorące. Piąty singiel, wydany już w 1988 roku - prywatnie dla mnie najsłabszy -  umieścił zespół na 3-miejscu w Ameryce, choć tylko na 20-tym w Brytanii. Wydawałoby się, że to co nastąpi nie nieprawdopodobne, nielogiczne, bezsensowne. 'Hysteria' była olbrzymim sukcesem na całym świecie, od Europy po Japonię czy antypody. Wydanie rok po premierze albumu kolejnego singla z albumu mogło jeszcze bardziej wypromować album i sprzedawać samą piosenkę na małym krążku? Znajdą się jeszcze ludzie, którzy wydadzą  kolejne pienią na piosenkę, którą już mają na albumie,gdy  już kilkanaście milionów sprzedano płyt albumu ? Ale znaleźli się i jeszcze tacy, którzy dzięki tej piosence sięgnęli po ten album (ha, w 1989 roku wydano 7-dmy singiel z albumu z numerem 'Rocket', który i tak doszedł do 5-tego miejsca rockowego Billboardu). Szósty singiel zawierał najpiękniejszą z piosenek na albumie, balladę 'Love Bites', która wreszcie usidliła Amerykanów i stała się jedynym numerem 1 zespołu na ogólnej liście Billboardu. Piosenka była numerem 1 co prawda tylko 1 tydzień ale Amerykanie pokochali ją, za niezwykle piękną linię melodyjną, świetną aranżację, znakomity tekst (clip wyżej) no i bajeczne chórki zespołu, których niestety zespół nie może powtórzyć na scenie. 
 'Love Bites' to absolutny killer zespołu. Na rockowej liście Billboardu zespół będzie jeszcze numerem 1 z piosenkami 'Stadn Up (Kick Love Into Motion)' w 1992 roku oraz w 1999 z przeciętnym 'Promises'
Steve Clark, Phil Collen, Joe Elliot, Chris Allen i Rick Savage (Joe i Rick jako jedyni od początku istnienia zespołu w 1977 roku). Clark od 1978, Collen od 1982, Allen od 1978. Od wypadku samochodowego  w 1984 roku Rick Allen gra z jedną ręką. Zespół czekał na swego przyjaciela aż ten opanuje grę na perkusji przy pomocy jednej ręki i specjalnego zestawu perkusyjnego, na których gra nogami.

*** Muzyczny blog *** Mój Top Wszechczasów ***  
 *** TOP Best Songs - EVER  *** 
BLOG - MIX (FILM, SPORT, KSIĄŻKA)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz