Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

THE ROOTS, CAMEOTHE ROOTS ( & Cody Chestnutt) – The Seed
album: „Phrenology” '2002
„Chasing Liberty” - soundtrack '2004

REWELACJA!!! 
Znakomity do bólu utwór : uwaga !!! hip hopowej, rockowej i jazzowej formacji z Filadelfii. Współpracują z różnymi wykonawcami i są ogromnie popularni w Stanach. Największą jednak popularność przyniosła im piosenka „The Seed 2.0”(napisana przez członków zespołu także wg różnych źródeł z amerykańskim muzykiem R'N'B i zdolnym gitarzystą Cody Chestnuttem - używającym w pisowni nazwy Cody ChestnuTT), dzięki użyciu jej w dość popularnej komedii „Chasing Liberty” (polski tytuł: Córka Prezydenta). Cody śpiewa, The Roots grają i rapują (drugi link). Po prostu bomba!!! Zobaczcie jak Glastonbury odbiera Rootsów w trzecim linku i ich numer- szacun!
The Roots
Kiedyś opisując niektóre piosenki, proponowałem je do tzw. składanki samochodowej. Ta znakomicie się nadaje. Ma ten song też jedną zaletę, lub jak niektórzy stwierdzą wadę. Nie wolno słuchać tej piosenki cicho. Im głośniej tym lepsza. To eksplozja mocnego rocka z rewelacyjnym riffem gitarowym towarzyszącym całej piosence i zgrabnie wpasowanego hip hopu. Trudno mi powiedzieć, czy The Roots lub sam Cody mają podobne hity ale skoro kapela zdobywała nagrody Grammy to chyba jest to niezła referencja. Brak czasu nie pozwala mi się dokładniej przyjrzeć ich twórczości, ale będę wdzięczny jeśli ktoś podsunie mi jakieś ich inne ciekawe tytuły.

The Roots - The Seed 2.0
Słowa - The Seed 2.0
Live In Glastonbury

                   Live - ponownie!


CAMEO - „Word Up”
album: „Word up!” '1986

Cofam się teraz do środka lat 80-tych i kolejna znakomita piosenka czarnych wykonawców. Wielki przebój w swoim czasie, przede wszystkim w dyskotekach. Interesujące video i znakomity śpiew wokalisty.. Wpadła mi jakiś czas temu składanka tej kapeli i niestety, prócz dzisiaj proponowanego numeru nie znalazłem na niej nic szczególnie interesującego. Funky, groove, disco w elektronicznej oprawie i lekko nużącym bo wciąż takim samym wokalu. Ale „Word Up!” kąłdzie na kolana. Podobnie jak z poprzednim numerem warto go słuchać głośno.!!!
Word Up - Cameo
Word Up - live!

    *** Music blog *** Muzyczny blog *** Mój Top Wszechczasów ***  
TOP Best Songs - ever ***
BEST ALBUMS - EVER,  BEST SONG - EVER
__________________________________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz