Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

Posłuchaj tego - Listen To This!

MIKE AND THE MECHANICS - „Silent Running”
Album: „Mike And The Mechanics” '1985
STATUS QUO - „Living On An Island”
Album: „Whatever You Want” '1979
DEEP PURPLE - „Sometimes Feel Like Screaming”
Album „Live At Olympia” '1996
TONY BANKS - „This Is Love”
Album: „The Fugitive” '1983

Paul C., Mike oraz Paul Y.
Trzy znakomite numery rockowe, każdy inny i każdy wykonawcy, który na stałe wpisał się do historii muzyki rozrywkowej. Mike Rutherford obserwując poczynania solowe Phila Collinsa a nawet Tony Banksa założył z Paulem Carrackiem i Paulem Youngiem (ale innym, nie tym od „Come Back An Stay”) choć nigdy nie zarzucił współpracy z dwójką kolegów z Genesis. Pierwszym i najlepszym singlem - dla mnie – była piosenka „Silent Running”, która do dzisiaj brzmi dla mnie bardzo nowocześnie i wciąż mi się ogromnie podoba, początek piosenki jest po prostu odlotowy. Czwartą piosenkę dzisiaj proponuję najlepszy numer wspomnianego już klawiszowca Genesis - „This Is Love” z uwodzącym mnie zawsze motywem muzycznym granym na klawiszach. Piękna piosenka ale i ona jak cała solowa twórczość Tony'ego nie spotkała się z żywszym zainteresowaniem fanów, nawet gdy Tony sięgał po pomoc Fisha obijającego się bez Marillion.
Parfitt & Rossi - STATUS QUO

Status Quo jak przystało na ich nazwę grali w zasadzie cały czas tak samo. Słuchając Radia Luksemburg co wtorek i listy przebojów bardzo zdziwiłem się, że śliczna pioseneczka jaka trafiła na listy to Status Quo. No ale nie śpiewał tym razem Francis Rossi – etatowy wokalista zespołu ale jego najbliższy przyjaciel i druga podpora (do dzisiaj) zespołu – Rick Parfitt. Wtedy podobało mi się wszystko ze słuchanej listy Radia L ale dzisiaj piosenka o życiu na wyspie jest lekko naiwna i staromodna i już mnie tak nie rusza. Ale czapki z głów przed samą kapelą. Do dzisiaj ma na swoim koncie ogromną ilość przebojów choć wszyscy ją kojarzą z coverem braci Bolland z Holandii – hitem „In The Army Now”. Cover ten przyniósł zespołowi światową popularność i niejako stał się wizytówką zespołu, do tego stopnia, że zespół nagrał ją ponownie w 2010 roku. Bracia Bolland wylansowali Austriaka Falco ale największe pieniądze chyba zarobili na piosence o życiu w armii.
DEEP PURPLE. Po prawej Steve Morse
Był wcześniej zespół Rainbow, dzisiaj znakomity numer jego macierzystego statku ale wśród załogi zabrakło Richiego i na solowym wiośle zastąpił go tym razem Steve Morse. To chyba jeden z najlepszych numerów legendarnej kapeli gdy w jego szeregach nie zagrał Blackmore. Ale Blackmore'a mieliśmy niedawno...
  Wszystkie dzisiaj polecane numery to kapitalna muzyka rockowa. W numerze "This Is Love" śpiewa oczywiście sam kompozytor i czasami się zastanawiałem dlaczego muzyk nie próbował czasem brzmienia Genesis swoim wokalem zamiennie lub czasem razem z Collinsem.
Tony Banks - na koncertach Genesis - posąg.


Silent Running
  Silent Running - live (świetne!)

Living On An Island
  Living On An Island - live


Sometimes I Feel Like Screaming
  Sometimes I Feel Like Screaming - live


This Is Love
*** Music blog *** Muzyczny blog *** Mój Top Wszechczasów *** TOP Best Songs - ever ***
BEST ALBUMS - EVER,  BEST SONG - EVER
___________________________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz