HISTORIA THE BEATLES
Proszę o The Beatles czytać tylko na blogu: HISTORIA THE BEATLES pod adresem: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/ - najnowszy post - kliknij wyżej. Posty na tym blogu to pozostałości z "dawnych czasów", bądź te same teksty co na blogu flagowym o F4.
...

Blog o The Beatles

Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

RAINBOW -”All Night Long”, „I Surrender”, „Street Of Dreams”

 
Album: 

„Down To Earth”, 1980, 

„Difficult To Cure” ' 1981, 

„Bent Out Shape” '1983
Z całej dyskografii grupy Rainbow te piosenki lubię najbardziej. Słuchałem wczoraj w przerwie meczu ostatniego albumu Rainbow z przebojowym „Street Of Dreams” i przypomniałem sobie, że grupa Ritchie Blackmore'a – gitarzysty i kompozytora Deep Purple miała jeszcze dwa lepsze przeboje. Oba wymienione dzisiaj. Lata 80-te w rocku to okres popularności takiej właśnie muzyki, lekkiego rocka
 z elementami popu. Czas Foreigner, The Cars, Heart, Cheap Trick no i np. Rainbow, choć zespół ten nigdy nie był tak popularny ja wymienione wcześniej grupy, które zdobywały szczyty list Billboardu (US) a więc gigantyczną popularność oraz kasę. Ritchie Blackmore odchodził, wracał do macierzystej kapeli ale w wywiadach wspominał, że zostawił zawsze serce w Rainbow, co z pewnością nie było tylko kokieterią. Deep Purple to ikona hard rocka, pionier tego gatunku i Ritchie odcisnął tam piętno choćby samym (najsłynniejszym  wg. wielu ankiet) riffem do "Smoke on The Water". Podobny próbował stworzyć chociażby w "All Night Long" ale to już nie to samo. W videoclipie to tej piosenki z pewnością zauważycie, że Ritchie to nie jedyny członek Deep Purple w tym składzie Rainbow. Umieściłem też linko do wersji live, gdyż Rainbow znakomicie wypadał na żywo.

RITCHIE BLACKMORE


"All Night Long" 
 "All Night Long - live"
"I Surrender"  
"I Surrender - live"
"Street Of Dreams"
"Street Of Dreams - live"
*** Music blog *** Muzyczny blog *** Mój Top Wszechczasów *** TOP Best Songs - ever ***
BEST ALBUMS - EVER,  BEST SONG - EVER
___________________________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz