Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

ALVIN STARDUST - z blogu o The Beatles

 

 

 Z blogu o Fab Four, bo akurat aktualny wpis tam bardzo wiąże się z Buddy'm  Holly, stąd ta piękna piosenka i skopiowany tekst z mojego flagowego bloga. "Czuję się jak Buddy Holly", pamiętacie?


Prawdziwe nazwisko wykonawcy tej piosenki to Alvina to Bernard William Jewry choć na początku swojej kariery używał nicka Shane Fenton. "We are stardust... " z hymnu "Woodstock".
Teraz trochę innej historii. Rory Storm czyli Alan Caldwell, szef zespołu Rory Storm and the Hurricanes, w którym grał Ringo miał siostrę, przemiłą Iris, która przez krótki okres była dziewczyną George Harrisona (na zdjęciu po lewej - miała wtedy ok. 12-14 lat). Później, w wieku 17, w grudniu 1961 w czasie lokalnej potańcówki w liverpoolskiej Tower Ballroom poznała Paula i jej zdaniem 'I Saw jer Standing There' (she was just seventeen...) było o niej. Iris i Paul spotykali się do czasu aż Beatles poznał Jane Asher. W swoich wspomnieniach Iris żartobliwie - a może nie - stwierdzała, że z dwóch Beatlesów, zdecydowanie lepiej całował... George. Shane Fenton, którego Iris poślubiła w 1964 roku grał w lokalnym zespole The Fentones. W tym samym dniu, w którym Paul poznał Jane Asher, w budynku Royal Albert Hall, na scenie akurat występowali The Fentones. Na zdjęciu po prawej Paul, George i Iris, schowany John, na dole Pete Best.


Po koncercie Shane zaoferował, że podwiezie wszystkich Beatlesów oraz Miss Asher na przyjęcie do mieszkania jego kumpla, Briana Hutchinsa, członka zespołu Shane'a. W samochodzie miało już wtedy 'zaiskrzyć' między Paulem i Jane. Iris i Shane poznali się w czasie koncertu i niebawem Iris stała się Panią Bernard William Jewry - od prawdziwego nazwiska Shane, który jak widać uwielbiał pseudonimy. Kończąc wątek 'beatlesowski' dodam, że Brian Epstein pomógł nagrać Rory'emu (ze swoim oczywiście zespołem) płytę, na której całkiem niezłą partię zaśpiewała właśnie Iris (piosenka z musicalu 'West Side Story': singiel 'America' oraz na stronie B piosenka-cover The Everly Brothers 'Since You Broke My Heart'). We wspomnianej sesji wziął udział dawny perkusista zespołu, Ringo Starr.

Ślub Iris i Williama-Shane-Alvina, obok pary po prawej Rory Storm.
   Omawianą dzisiaj, bardzo piękną balladę skomponował Mike Batt, brytyjski kompozytor i producent (ostatnim jego wielkim odkrytym talentem była Katie Melua). Piosenka w wykonaniu Alvina Stardusta, bo tak w epoce glam rocka zaczął się nazywać William-Shane odniosła spory sukces w rodzimej Brytanii i doszła do miejsca 7 na liście singli. Piosenka choć w tytule jak i w tekście odwołuje się do Gigantów Rock And Rolla (także ich piosenek) z dwóch a nawet trzech wcześniejszych dekad, to swoim klimatem osadzona jest zdecydowanie w latach 80-tych. Ja bardzo ciepło wspominam tą piosenkę. Swego czasu był to nawet numer obowiązkowy bloku tańców wolnych na studenckich dyskotekach. Ponadto Alvina kojarzę takiego z bokobrodami,o groźnym spojrzeniu zabijaki, w długiej marynarce a la Teddy Boys, rockabilly rurkowych spodniach i łagodnym, przesłodzonym głosie jak choćby w 'You,you,you'. Ale Alvin również lubił pozować - kto nie lubił - na Elvisa. Piękny singiel z 1984.

I watched the planes come in on the early morning flights
But I couldn't stand to see them land without you
Now I'm thumbing through my 45s on another endless night
Every single line's going back in time
Tell me this is nothing new

Well, I feel like Buddy Holly 'cause it's raining in my heart
All the sad songs take me back to you
Now that we are apart
Now I know how Paul McCartney felt when he got up to say
"I wish it was yesterday"

So I sit here playing solitaire, it's a game I know so well
Ever since that day you called to say it's over
Now I made my reservation at the Heart Break Hotel
While I'm living without you, I'm thinking about you
Like only the lonely do

Well, I feel like Buddy Holly 'cause it's raining in my heart
All the sad songs take me back to you
Now that we are apart
Now I know what Paul Simon meant by the words he found
"I wish I was homeward bound"

 
Well, I feel like Buddy Holly 'cause it's raining in my heart
All the sad songs take me back to you
Now that we are apart
Now I know how Paul McCartney felt when he got up to say
"I wish it was yesterday"
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz