Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

SONG 42DAY: Midge Ure - "Monster"

Album: Move Me, 2000
Kompozycja: Midge Ure
Długość:  3:04
Producent: Midge Ure

Midge Ure to klasyk. Absolutny i szkoda, że nie jest tak popularny w naszym kraju (choć odwiedzał go) jak na to zasługuje. Przede wszystkim to lider i głos Ultravox, ale i współtwórca songu uznawanego za definicję gatunku, "Fade to Grey" duetu Visage. Wielkiej kapeli stylu new romantic lat 80-tych. Wcześniej The Slik i dwa niezłe przeboje "Requiem" i takie trochę "baycityrollersowe" "Forever and Ever". Ultravox to kopalnia hitów, Ure zawsze wśród twórców. "Vienna", "Hymn", "Dancing with Tears in My Eyes", "Lament". Midge to także współtwórca wielkiego hitu Band Aid, "Do They Know It's Christmas" (razem z Bobem Geldofem). Solowa kariera to niestety jeden wielki przebój w UK, "If I Was", średni, ale zapewne niesiony popularnością hitu Band Aid. Ja chciałbym zapoznać Was z jednym z moich ulubionych numerów instrumentalnych w ogóle. 
"Potwornie" kapitalny, energetyczny numer, choć gitarowy to lekko przypominający fragmentami (b. daleko schowanymi) syntezatorowy hit "Theme From Mission: Impossible" duetu Dwóch członków sekcji rytmicznej U2, Adama Claytona i Larry'ego Mullena. Daleko schowanymi w tle, powtarzam, ale jak się wsłuchacie będziecie wiedzieć co mam na myśli stawiając obok siebie tak pozornie różne song.  
 Niżej druga moja ulubiona piosenka z solowej kariery Midge'a, duet z Kate Bush, "Brothers and Sisters". Dlaczego to nie był wielki przeboj, nie wiem. 


______________________________________________


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza