Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

SONG FOR TODAY - Johnny Cash - "One" (U2 cover)

Album: American III: Solitary Man, 2000

Cover piosenki U2, 'One", autorstwa wszystkich czterech członków zespołu. O oryginalnej wersji piosenki przeczytacie jeszcze na moim blogu, bo z pewnością każdy, kto czyta mój blog (obserwuje mój top) wie, że piosenka irlandzkiej kapeli musi się na niej znaleźć, a jak dotychczas nie znalazła się tam. Wersję 'Faceta w czerni', wielkiej ikony amerykańskiej muzyki (country, country-bluesa) znam od dawna, dzisiaj uznałem, że to dobry typ na najbliższe dni.

 Johnny nagrał kompozycję U2 w 2000 roku na trzecim albumie z serii 'American Recordings', na trzy lata przed swoją śmiercią i nadając jej sznyt akustycznej ballady country, nie zagubił magii oryginału, choć przede wszystkim pewnie z powodu tekstu, który zawsze brzmi tak donośnie, bez względu kto i jak nagra song. Na albumie, który dotarł aż do 11 miejsca "gorącej setki" Billboardu znalazła się też piosenka 'I Won't Back Down' Toma Petty'ego. 
Na albumach ostatniego 10-lecia życia muzyka znajdujemy mniej jego własnych kompozycji, a różnorodne klasyki muzyki rozrywkowej, nie tylko amerykańskiej.  W 1989 roku Cash nagrał, i wydał na singlu... 'Personal Jesus' Depeche Mode, więc skoro DM to czemu nie U2, prawda?
O Cashu chyba wspominam po raz pierwszy na blogu, ale z pewnością nie ostatni. Tak przy okazji polecam piękny film o tym muzyku, "Walk The Line" z Joaquinem Phoenixem w roli Johnny'ego.  Fascynująca postać, fascynująca muzyka, fascynujące życie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz