Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

VOICES, YOUR LOVE


RUSS BALLARD – "Voices"
album: 'Voices' 1984
THE OUTFIELDS – "Your Love", "Say It Isn't So"
album: „Play Deep” '1986


Wracając wczoraj samochodem, puściłem jakąś w ciemno wybraną - zabraną ze sobą w paczce – płytkę. Co jakiś czas podmieniam płyty by w samochodzie było zawsze 5-10, takich mniej osłuchanych. No i wczorajsza płyta brzmiała rewelacyjnie. Aha, dodam, że do auta przeważnie zabieram składanki własne, wiem wtedy, że każdy następny utwór na płycie, to taki który lubię. Na naszych radiostacjach nie mogę polegać, muzyki w Zetce, RMF nie trawię, Złote Przeboje są tak okropnie nudne, puszczające w kółko ten sam zestaw piosenek (pisałem już na ten temat tutaj wielokrotnie więc nie będę tego rozwijał). Jest oczywiście Trójka, ale trzeba trafić na właściwą audycję. Dlatego wolę – od zawsze – słuchać w czasie jazdy płyt. 
Dzisiaj proponuję trzy piosenki, które mogą się wielu nie spodobać. To muzyka lat 80-tych, brytyjski rock-pop w stylu ale taki jaki - też - lubię. W proponowanych dzisiaj nie są specjalnie ważne melodie (przeciętne - przyznam, powiem nawet, że są one dość banalne) jak i teksty. Aranżacja typowa dla tego okresu, gitary z pogranicza soft rocku i cięższego rocka, dużo łagodzących dźwięków syntezatorów, zawsze jakieś chórki bądź wspólne śpiewanie zespołowe. Ale to muzyka tamtego okresu, świetnie brzmiąca i akurat w przypadku tych piosenek wspaniale brzmiąca w aucie. Ale po kolei.

Russ Ballard to nieznany artysta w naszym kraju, w zasadzie to tylko właśnie ten singiel był promowany u nas, głównie za sprawą wykorzystania go w serialu „Miami Vice”, który był w naszym kraju – zresztą jak wszędzie – bardzo popularny. „Voices” jest znakomitym nagraniem brzmieniowo, aranżacyjnie, najlepiej się nadającym do auta i jasne, że raczej należy do nagrań, do których się nie wraca ale od czasu do czasu to czemu nie ? Muszę dodać, że Russ Ballard większą karierę zrobił jako autor piosenek. Będąc niezłym muzykiem i wokalistą solowych przebojów nie miał (prócz właśnie „Voices”) ale „popełnił” całkiem przyzwoitą (napiszę, że nawet imponującą) listę piosenek dla innych. Można się zdziwić ale jego autorstwa są tak znane przeboje jak: „New York Groove” Hello, „So You Win Again” Hot Chocolate, „Since You Been Gone” i „I Surrender” Rainbow, „God Gave Rock And Roll To You” Kiss,”I Know There's Something Goin On” Fridy (ex-wokalistki ABBY, w nagraniu na perkusji zagrał Phil Collins).

The Outfield brzmią jak Amerykanie w stylu Ricka Springfielda, choć są Brytyjczykami.Za oceanem  byli bardziej popularni niż w rodzimym kraju a „Your Love” dotarło na listach Billboardu do pierwszej 10-tki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz