Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

THE BEATLES - OSOBNO

PAUL -  "YOUNG BOY" 
Album : "Flaming Pie" '1997


 ***************
  W czasie pracy nad wydaniem Antologii (od końca 1994 roku - kolekcja płyt CD, książka, komplet DVD), nowymi singlami pod szyldem Fantastycznej Czwórki ("Free As A Bird" oraz "Love Is Real") pracował z trzema ex-beatlesami ich największy od zawsze fan, możliwe, że także najsłynniejszy, Jeff Lynne - kompozytor, gitarzysta, wokalista - lider Electric Light Orchestra - ogromnie popularnej kapeli na przełomie 70's i 80's. Paul bardzo obawiał się, by Lynne nie zdominował produkcji i nie chciał by "odkurzeni" Beatlesi nie brzmieli jak Electric Light Orchestra.
 W pewien sposób udało się wtedy ale już na "Flaming Pie" (producentami byli Paul, Jeff oraz George Martin) singlowy hit - od 1989 roku ["My Brave Face"] pierwszy singlowy Paula, który trafił na listy przebojów -  brzmi prawie jak ELO. Ale to udana produkcja mimo wszystko, kompozycja rock and rollowa, z prostym przesłaniem w tekście (link 3) ale przede wszystkim z bardzo chwytliwą melodią. I taka bardzo "mccartneyowska". Paul miał znowu przebój.

 Co dziwne, piosenka nie weszła na listy w zakochanych w McCartney'u Stanach Zjed- noczonych, w samej Wielkiej Brytanii (oraz na całym świecie) cieszyła się sporym powodzeniem i wróciło zainteresowanie Paulem znowu jako solistą a nie tylko ex-członkiem Beatlesów, odcinającym kupony od dawnej sławy. Nowe wydawnictwo przyjęto życzliwie i z zainteresowaniem, świat wciąż był pod wrażeniem i urokiem przedsięwzięcia pod nazwą "THE BEATLES - ANTHOLOGY" oraz dwóch singli, gdzie śpiewali wszyscy ... czterej.
 Ale moim zdaniem na albumie niestety nie ma już tak udanych kompozycji. Od biedy mogę jeszcze słuchać "The World Tonight", reszta jest mało strawna - jak na Paula oczywiście.
 Polecam bardzo zabawny link 4 z TV show w USA u znanej dziennikarki. Paul - medialne zwierzę od zawsze - w swoim żywiole ale z dystansem i sporym humorem choć pomysł powtórzony z wcześniejszego "Coming Up". Na fotkach young Paulie.
*** Music blog *** Muzyczny blog *** Mój Top Wszechczasów ***  
TOP Best Songs - ever ***
BEST ALBUMS - EVER,  BEST SONG - EVER
____________________________________________________
James Paul McCartney - w przyszłości Sir Paul

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz