HISTORIA THE BEATLES
Proszę o The Beatles czytać tylko na blogu: HISTORIA THE BEATLES pod adresem: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/ - najnowszy post - kliknij wyżej. Posty na tym blogu to pozostałości z "dawnych czasów", bądź te same teksty co na blogu flagowym o F4.
...

Blog o The Beatles

Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

45 lat Sierżanta Pieprza - utwór nr 10

IT WAS FORTY FIVE YEARS   AGO ...  
1.06.1967 - 45-rocznica premiery słynnego albumu.
9."LOVELY RITA"

Meta Davis
Początkowo miał to być utwór satyryczny, wykpiwający Ritę, parkingową, która "ośmieliła" się dać mandat Paulowi ale z czasem Paul postanowił "być miłym" dla Mety Davis - owej słynnej do dzisiaj Ricie (meter maid). Paul: "Zwrot  'meter maid' brzmi bardziej po amerykańsku i bardziej seksownie niż traffic warden (funkcjonariusz drogówki)... Zmieniłem to trochę bo ona naprawdę wyglądała trochę jak żołnierz". Sama Meta Davis wspomina to tak: " Czas na liczniku upłynął a jego samochód wciąż stał zaparkowany. Musiałam wystawić mandat, w tym czasie to było ok. 10 szylingów i założyłam go na przednią szybę gdy właśnie nadszedł Paul i zdjął go. Odczytał go i mój podpis, który był pełny  gdyż w była także jeszcze jedna M. Davis w naszym oddziale. Odchodząc odwrócił się i powiedział: Oh, Twoje imie to naprawdę Meta ? Potwierdziłam, pogadaliśmy przez chwilę i on na koniec powiedział, że to byłoby dobre imię do piosenki i czy nie będę miała nic przeciwko jeśli go użyje i to wszystko". Paul pobawił się trochę słowami w stylu Johna. Zmienił dziewczynie imię na Rita bo rymowało się z Meta czytane tak samo jak Meter (pomiarowa: meter maid)

W tyle w tym czasie - początek '67 - jedyna miłość Paula -  MARTHA

Na albumie znalazło się ósme podejście do piosenki, którą Paul zaakceptował i do której dogrął swoją partię basu. Wszyscy czterej hałasowali, grali na grzebieniach i robili jakby uliczny zgiełk w czym wszyscy się bawili. Wróciła dobra atmosfera i znowu czuli się zespołem. Na drugi dzień Paul nagrał swój wokal i uznawana za najprostszą na albumie piosenka była gotowa.

Szczegóły:
 • kompozycja: Lennon & McCartney
 • napisana: Cavern Days a więc ok 1958-1960
 • nagrana: 23, 24 luty; 7, 21 marca 1967
 • producent: George Martin, inżynierowie dźwięku : Geoff Emerick,

Instrumentaliści:
 • Paul - główny głos, chórki, gitara basowa, pianino, "hałas"
 • John - akustyczna gitara, chórki, "hałas"
 • George - gitara slide, solowa, chórki ,"hałas"
 • Ringo – perkusja,"hałas"
 • George Martin -  fortepian
   
'1967 Beatlesi w czasie nagrywania "All You Need Is Love"

*** Music blog *** Muzyczny blog *** Mój Top Wszechczasów ***  
 ***TOP Best Songs - ever ***
                    BEST ALBUMS - EVER,  BEST SONG - EVER
__________________


  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz