Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

INDIE ROCK - OASIS

OASIS - I'M OUTTA OF TIME
Album : „Dig Out Your Soul” '2008

Dla mnie to perełka. Nie dlatego, że to utwór typowo „lennonowski” (zresztą w piosence w wersji singlowej wsamplowano głos Johna z jednego z ostatnich wywiadów w 1980) i dlatego dla mnie musiałby być interesujący. Nie dlatego, że to śpiewa Oasis – zespół na początku kariery jawnie naśladujący Beatlesów i to nie tylko fryzurami z roku 1966 (jak np. z okładki „Rubber Soul”). Nie dlatego, że pianino w utworze brzmi jak pianino w „Jealous Guy” a nawet w „A Day In The Life” - nie tylko brzmieniem ale nawet fragmentami melodii. Przede wszystkim to piękny song dzięki melodii i tekstowi, który mógłby napisać John Lennon. Ku memu zaskoczeniu to piosenka Liama, wokalisty i tego bardziej wojowniczego z braci Gallagherów, który żartował - a może i nie – że napisanie tej piosenki zabrało mu 9 lat.  I'm Outta Time - video

Liam Gallagher - out of time
Video do tej piosenki (jakże piękne) – w którym występuje tylko Liam z członków zespołu - wyraźnie także nawiązuje do twórczości Lennona (odwołania do okładek płyt „Imagine” oraz „Mind Games”). W niektórych ujęciach Liam w kapeluszu w zamglonych kadrach wygląda jak John, leżąc twarzą do góry to już wprost czytelne nawiązanie do Johna, na koniec odsłuchiwanie na starym adapterze (out of time) głosu swego idola. Cudowny videoclip.  Liam w krainie idola Johna Lennona - wyrzucony poza czas. Także nie pasujący do swoich czasów.
W linku także druga wersja tej piosenki (bez Johna cytującego słowa Churchila o niezbywalnym prawie Anglików do zamieszkiwania gdzie tylko chcą) z tykającym na początku zegarem, mocnymi bębnami - równie piękna.  No i kilka wersji live. Piosenka była numerem 1 na listach indie-rocka całej Europy stąd w sumie tak renomowana kapela w tej serii.
Bracia Gallagher w środku - Liam i Noel.


I'm Outta Time - video 2
I'm Outta Time - live - z orkiestrą
Oasis I'm Outta Time - live
Oasis - I'm Outta Time (clock version)
Oasis - I'm The Walrus - liveBrak komentarzy:

Prześlij komentarz