HISTORIA THE BEATLES
Proszę o The Beatles czytać tylko na blogu: HISTORIA THE BEATLES pod adresem: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/ - najnowszy post - kliknij wyżej. Posty na tym blogu to pozostałości z "dawnych czasów", bądź te same teksty co na blogu flagowym o F4.
...

Blog o The Beatles

Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

The Beatles - Czy o tym wiesz ?

"I'M HAPPY JUST TO DANCE WITH YOU"
Album: "A Hard Day's Night" '1964

Kompozycja Johna (choć Paul również przyznaje się do swego udziału w jej powstaniu), którą damo George'owi do zaśpiewania "po to by mógł zaistnieć w filmie". Dodatkowo John powiedział, że taki tekst nie mógłby sobie sam nigdy zaśpiewać ("jestem szczęśliwy gdy tańczę z tobą").Ale George mógł i chciał.Wciąż nie komponował lub robił to bardzo szczątkowo. Jak sam wspominał kiedyś, że prawdopodobnie gdyby nie Lennon i McCartney nigdy by mu nie przyszło do głowy by komponować własne piosenki.Piosenka bardzo radosna, jak wspominał Paul oparta na schemacie akordowym, który już mieli wspólnie z Johnem opanowany do perfekcji (E, A minor). Pierwotnie wszystkie chórki miał śpiewać sam George (koledzy chcieli mu dac taki prezent by czuł się pewnie, wcześniej podobnie było w z "Do You Want To Know A Secret") ale ostateczna wersja to John i Paul w refrenie. Piosenka nagrana w czterech podejściach, w tym samym dniu co "Long Tall Sally" oraz "I Call Your Name" - tak się wtedy nagrywało piosenki. po raz pierwszy Beatlesi dostąpili tego zaszczytu, że nagrali piosenkę (piosenki) w Studiu przy Abbey Road w inny dzień niż powszedni - PO RAZ PIERWSZY W NIEDZIELĘ. To była już oznaka, że studio miało być do ich dyspozycji kiedy tylko chcieli. Nie musieli zamawiać określone studia, inżynierów, techników na formularzach wytwórni z dużym wyprzedzeniem, trwała Beatlemania i szefowie wytwórni mieli tego świadomość.
Piosenkę tą dzisiaj wymieniam, bo tutaj po raz pierwszy podoba mi się George. W filmie piosenka ta nie odstaje poziomem swego wykonania od tych, które śpiewają solowo John czy Paul no dodam, że jako nastolatkowi ta piosenka podobała mi się z filmu najbardziej.
Fab Three : PAUL, JOHN GEORGE

1 komentarz: