Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

Albumy : nr 52

JOHN LENNON  PLASTIC ONO BAND 
1970

Po rozpadzie Beatlesów oficjalny wreszcie album Johna firmowany wraz z Yoko. Wyprodukowany przez Phila Spectora, kontrowersyjnego producenta (oskarżony w 2010 roku o morderstwo swojej partnerki, oczekuje na wyrok). Album tetniący rockiem, klimatem lennonowskim (tak dzisiaj się to nazywa), różnorodnością i świeżością. Zawiera naprawdę kilka mocnych numerów jak "Mother", bolesne rozliczenie z rodzicami, traumą z dzieciństwa, "Working Class Hero" , "Love", "God"  (God) czy dodany na wersji CD a pochodzący z tamtego okresu bulwersujący singiel "Power To The People". Na płycie John to działacz polityczny walczący o równość klasową,  wciąż rozżalony ex-Beatles, zakochany w swojej żonie idol młodzieży ale i nadal znakomity poeta i kompozytor. Więcej o tym albumie i ciekawiej napisane znajdziecie w necie, dla mnie to był album wreszcie beatlesowski po serii eksperymentów w stylu "Wedding Album", "Two Virgins" .


    "Mother"
    "Hold On"
    "I Found Out"
    "Working Class Hero"
    "Isolation"
    "Remember"
    "Love"
    "Well Well Well"
    "Look at Me"
    "God"
    "My Mummy's Dead"
bonus CD
    "Power to the People"
    "Do the Oz"

Mother
Love
Power To The People

2 komentarze:

  1. kocham tą płytę. Cała jest genialna. Okładka też cudna. Jak u Ciebie tak nisko moż eona być skoro tak kochasz Beatlesów :)
    be_red

    OdpowiedzUsuń
  2. Cóż, starałem się tutaj być bezstronny, lubię bardziej inne albumy Johna i one się jeszcze ukażą, jak kiedyś będziesz się bawił w robienie takiego topu (czy to singli czy płyt długogrających) to zobaczysz jakie to trudne.:) pozdrawiam i dzięki za komentarze a e nie zauważyłem Twoich komentarzy przy singlach ... :(

    OdpowiedzUsuń