Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

POSŁUCHAJ TEGO!

THE  HOLLIES -  He Ain't Heavy, He's My Brother ,The Air That I Breathe

Słuchałem wczoraj i dzisiaj składankę tego zespołu i postanowiłem wybrać tutaj więcej przebojów tej kapeli. The Hollies to bardzo staranne aranżacje wokalne, rozpisane na głosy chóry, charakterystyczny głos Alana Clarke'a ale obecność w zespole Nasha wyjaśnia wszystko. o tym dalej.
Nie będę się tutaj rozpisywał o tej kapeli prócz kilku faktów, bardzo szybko po rozpoczęciu Beatlemanii zdobyli popularność (wielki pierwszy przebój "Bus Stop"), lata 60-te to pasmo sukcesów ale grupa jakby trzymała się zbyt sztywno tego samego stylu podczas gdy Beatlesi czy Stonesi parli do przodu w rozwoju muzycznym. Drugi głos z zespołu wyemigrował do USA i zasilił folkowe trio Crosby i Stil - Graham  Nash ( przez jakiś czas występował z nimi  Neil Young).  Artyści ci  - śpiewając folk i country - doprowadzili śpiew razem do perfekcji. Nash już nigdy nie wracał do kolegów z Anglii.
Dwa największe do dzisiaj przeboje The Hollies - wymienione w tytule -  zespół nagrał w latach 70-tych ale nie przywróciły mu one dawnej popularności, mimo to zespół trafił do Rock And Roll Hall Of Fame. Polecane przeboje The Hollies do fajnej składanki tego zespołu w linkach (dodatkowo polecam:  Bus Stop, Jennifer Eccles, Just One Look, I'm Down). 

He Ain't Heavy...
The Air That I Breathe
Write On
Daddy Don't Mind

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz