Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

Song 4 2day: Lewis Capaldi - Someone You LovedSingiel
Album: Divinely Uninspired to a Hellish Extent, Breach (EP), 2018
Kompozycja: Lewis Capaldi, Samuel Romans,Thomas Barnes, Peter Kelleher, Benjamin Kohn
Wytwórnia: Virgin
Producent: TMS (zespół trzech producentów: Thomas 'Froe' Barnes, Benjamin Kohn, Peter 'Merf' Kelleher)
Długość: 3:02Przyznam się, że dawno już żadna piosenka tak mocno nie przylgnęła do mnie już od jej pierwszego z nią kontaktu. Usłyszałem ją przypadkiem kilka dni temu w Radiu Wrocław, które wyemitowało ją - wiem o tym z samego źródła - niejako przypadkowo, poza tzw. playlistą, przygotowywaną na dany dzień przez studio muzyczne rozgłośni. Puścił ją prowadzący audycję dziennikarz. Niestety nie pamiętam jak się nazywał. No i zaczęło się. Obejrzany clip po prostu mnie rozwalił. Sami musicie ocenić jego piękno, przesłanie. I myślę, że niektórym z Was może się pojawić w oku łza. 

Jak się później dowiedziałem, we wspomnianym teledysku zagrał krewny piosenkarza, szkocki aktor Peter Capaldi,  znany z wielu znanych filmów, jak choćby 'World War Z' (z Bradem Pittem). Obok na zdjęciu.  Świetny aktor. Dla mnie już jego skromniutka rólka w clipie mówi robi wrażenie. Jeśli kogoś mi ten aktor przypomina to Davida Copperfielda. Którego zresztą zagra w planowanej na ten rok produkcji o życiu słynnego magika. 
Udane video z pewnością pomogło wypromować piosenkę, ale to rzeczywiście piękna ballada, którą już wpisuję sobie do grona moich piosenek, które chcę mieć zawsze pod ręką w samochodowej składance. Na marginesie, czytający ten blog wiedzą, że ten zestaw samochodowych składanek przemienia się w potężną kolekcję. I oczywiście nie chcę napisać, że 'Someone You Loved' nadaje się tylko do słuchania w czasie jazdy. 

Choć "Someone To Loved" to pierwszy numer 1 młodego szkockiego muzyka, ale od razu stał się przeboje. Numer 1 na brytyjskich listach. Okupował czołówkę listy przez przez 7 tygodni!!!, co przełożyło się na fakt, że stał się najlepiej sprzedającym się singlem na Wyspach w 2018 roku.  W USA dotarł do tylko 54 miejsca, a więc średnio. Ale w UK Brytyjczycy pokochali pozornie nieatrakcyjną balladę. Niezaskakujące, bo 
to to ojczyzna Eda Sheerana, a "Someone You Loved" niejako wpisuje się w klimat piosenek popularnego rudzielca. U Lewisa to miejmy nadzieję tak zwany przełomowy numer, który zapoczątkuje mu udaną karierę. Czy wykorzysta szansę przekonamy się w tym roku. Początkowo sądziłem, że zupełnie nieznany w naszym kraju, gdyż o ile wiem, nie pojawił się na "trójkowej liście". Za to puszczało go Radio Zet, niespecjalnie mój faworyt. Piosenka miała się na falach tej radiostacji spodobać do tego stopnia, że Zetka zaprosiła Lewisa do naszego kraju i kameralnego koncertu w swoim studiu.Capaldi zagrał także na żywo w siedzibie stacji Muzo FM.
A tak Lewis (ur.1996) opowiada o powstaniu piosenki (pisał ją ponad 6 miesięcy): Często panuje teoria, że piękne, mocne numery przychodzą znikąd, po prostu pojawiają się. Wpadają ci w ręce. Zupełnie się z tym nie zgadzam.  Moje najlepsze piosenki powstawały długo, przy fortepianie i ich tworzenie przypominało walenie głową w mur.

I'm going under and this time I fear there's no one to save me
This all or nothing really got a way of driving me crazy
I need somebody to heal
Somebody to know
Somebody to have
Somebody to hold
It's easy to say
But it's never the same
I guess I kinda liked the way you numbed all the pain

Now the day bleeds
Into nightfall
And you're not here
To get me through it all
I let my guard down
And then you pulled the rug I was getting kinda used to being someone you loved

 I'm going under
And this time I fear there's no one to turn to
This all or nothing way of loving
Got me sleeping without you.
Now, I need somebody to know
Somebody to heal
Somebody to have
Just to know how it feels
It's easy to say
But it's never the same
I guess I kinda liked the way you helped me escape

Now the day bleeds
Into nightfall
And you're not here
To get me through it all
I let my guard down
And then you pulled the rug
I was getting kinda used to being someone you loved

And I tend to close my eyes when it hurts sometimes
I fall into your arms
I'll be safe in your sound till I come back around

But now the day bleeds
Into nightfall
And you're not here
To get me through it all
I let my guard down
And then you pulled the rug
I was getting kinda used to being someone you loved

I let my guard down*
And then you pulled the rug**
I was getting kinda used to being someone you loved

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz