Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

SONGS 4 2DAY: WU-HAE dwa razy

Dwie piosenki. Ostrzegam, uzależniają. Szczególnie pierwszy numer. Wu-hae i chyba największy hit zespołu z Krakowa i Nowej Huty. "Ludzi masa" z albumu "Życie na raty", melodyjny do bólu hicior, to zgrabne połączenie rocka i hip hopu. 
Bardzo profesjonalnie nagrane, choć clip mógłby być lepszy i mimo, że zrobił go zawodowiec, odstaje pod poziomu songu. Widzimy w nim wyróżniającego się  wiekiem klawiszowca. Ten pan  to Wojciech Karolak, nasz znakomity jazzman, wdowiec po wspaniałej pani Marii Czubaszek. Numeru można słuchać bez przerwy.  Naprawdę! W 2006 roku piosenka była wielkim przebojem, choć zdaje się nie dotarła do Trójki.
 


Ta druga już tak. Cover Pefectu, "Nie patrz jak ja tańczę" z Grzegorzem Markowskim. 2010 rok, album "Opera Nowohucka". Co ciekawe. Perfect nigdy nie nagrał go w studiu a piosenka w wykonaniu tego zespołu ukazała się tylko na koncertowym albumu kapeli 'Live April 1987'. Świetny numer. Oba zresztą. Kupujcie w ciemno. Facet, który prowadzi takie fajne dwa blogi nie może mieć, hahah, złego gustu.
Przesłuchałem ostatnio trochę więcej nagrań kapeli. Myślę, że wrócę do niej na blogu już niebawem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz