HISTORIA THE BEATLES
Proszę o The Beatles czytać tylko na blogu: HISTORIA THE BEATLES pod adresem: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/ - najnowszy post - kliknij wyżej. Posty na tym blogu to pozostałości z "dawnych czasów", bądź te same teksty co na blogu flagowym o F4.
...

Blog o The Beatles

Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

46. MTW: CARS - "Drive"


Singiel
Strona B: "Stranger Eyes"
Album: Heartbeat City
Kompozycja: Ric Ocasek
Wydany: lipiec 1984
Producent: Robert "Mutt" Lange, The Cars
Wytwórnia: Elektra
Długość: 3:54

Obsada: 
Benjamin Orr - wokal, gitara basowa
Ric Ocasek - gitara rytmiczna, chórki
Greg Hawkes - instrumenty klawiszowe, chórki
Eliot Easton - gitara prowadząca, chórki
David Robinson - perkusja 
w utworze nie ma gitar.

Panowie Samochodziki: Benjamin, Greg, Ric, David i Eliot. 1984
Na moim blogu znowu The Cars, jedna z moich ulubionych kapel rockowych lat 80-tych. Grająca znakomity pop-rock. "Drive" to największy solowy przebój zespołu. Nr 3 w Ameryce, wielka popularność na całym świecie. W UK drugi pod względem popularności singiel zespołu (po "My Best Friedns Girl").
 Utwór, który stał się symbolem pierwszego koncertu 'Live Aid' (zespół zaśpiewał go na w Filadelfii). Piosenka została wykorzystana jako podkład muzyczny do clipów ukazujących głodujących Etiopczyków w Wielkiej Brytanii (po koncercie Live Aid został ponownie wydawany na całym świecie). O koncercie i przebojach tej imprezy: tutaj

 Balladę 'Drive' napisał - jak większość kompozycji zespołu Ric Ocasek - i wyjątkowo mądrze zdecydował, by zaśpiewał song przyjaciel z zespołu, Ben (czytaj post o piosence z miejsca 180). Głos basisty zespołu (z pochodzenia Polaka) idealnie wpasowuje się koloryt partii syntezatorowych. Smutny liryczny ton, piękna melodia i poruszający tekst. Ocasek śpiewał większość piosenek Cars z własnymi tekstami, często ironicznymi i prześmiewczymi. Tutaj, w epoce, w której często śpiewnao o histerii i emocji, romantyczny teskt nadawał się w sam raz do barwy głosu Bena, w utworze pełnym czułości i troski, 'kto odprowadzi ciebie dzisiaj wieczorem do domu?...'
 
Hutton, Pourizkova i Ocasek
 Popularności piosence przyniosło także bardzo udane video, wyreżyserowane przez aktora Timothy Huttoa. W clipie wystąpiła bardzo popularna wtedy czeska modelka Paulina Pourizkova. Na planie poznała lidera Cars i w 1989 została jego żoną.  Hutton wspominał później, że wyreżyserował wideo, ponieważ mieszkał obok Elliota Robertsa, menadżera The Cars. Słuchali kiedyś wspólnie utworów z nie wydanego wówczas albumu "Heartbeat City". Szczególne wrażenie na aktorze zrobił właśnie utwór "Drive". Pamiętajmy, że była to epoka MTV i wszyscy i wszędzie kręcili videoclipy. "Drive" szybko stała się ulubionym video wszystkich telewizyjnych stacji, nie tylko muzycznych. Hutton i Ocasek szybko zostali przyjaciółmi, co zaowocowało pojawieniem się lidera Samochodów w filmie "Made In Heaven" (1987) z Huttonem i Kelly McGillis w rolach głównych. I tyle. KLASYK 80's.

Ric Ocasek, główny głos, lider i autor wszystkich prawie przebojów zespołu.
Zespół w tym roku został wprowadzony do słynnego Muzeum Rock And Roll Hall Of Fame, które znajduje się w Cleveland. W czasie ceremonii - zespół wprowadzał Brandon Flowers, lider The Killers - klawiszowiec zespołu, Greg Hawkes opowiedział, że muzykiem został dzięki... oczywiście The Beatles, których to koncert oglądał jako nastolatek. Poniżej szacowni laureaci. Szkoda, że bez Bena, którego w czasie krótkiego występu zespołu zastąpił basista Weezerów, Scott Shriner. Czy Cars ruszą w trasę koncertową. Ric Ocasek w wywiadzie tuż po ceremonii nie wykluczył tego ale przyznał się, że podobnie jak od wielu lat, nadal nie przepada za trasami. Jedno jest pewne, jeśli  Panowie Samochody ruszą trasę, na pewni nie przylecą do Polski. Szkoda, wiem.


Who's gonna tell you when it's too late
Who's gonna tell you things aren't so great

You can't go on thinking nothing's wrong
Who's gonna drive you home tonight?

Who's gonna pick you up when you fall
Who's gonna hang it up when you call
Who's gonna pay attention to your dreams
Who's gonna plug their ears when you scream

You can't go on thinking nothing's wrong
Who's gonna drive you home tonight?

Who's gonna hold you down when you shake
Who's gonna come around when you break

You can't go on thinking nothing's wrong
Who's gonna drive you home tonight?

You know you can't go on thinking nothing's wrong
Who's gonna drive you home tonight?

Wersja z Live Aid


1 komentarz: