HISTORIA THE BEATLES
Proszę o The Beatles czytać tylko na blogu: HISTORIA THE BEATLES pod adresem: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/ - najnowszy post - kliknij wyżej. Posty na tym blogu to pozostałości z "dawnych czasów", bądź te same teksty co na blogu flagowym o F4.
...

Blog o The Beatles

Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

Piosenka nie tylko na dzisiaj: ADRIANO CELENTANO - Don't Play That Song (You Lied)

Album: Disco Dance, 1977
Wielki przebój włoskiej megagwiazdy lat 50 - 60 - 70- tych, choć tak naprawdę Adriano Celentano (rocznik 1938) miał przeboje także w kolejnych dekadach. 
Gwiazdor w Italii poza zasięgiem innych, legenda! Próbowano wylansować go za oceanem, ale okazało się to niemożliwe. Adriano nie latał samolotami. To pogrzebało jego szanse na wielką międzynarodową karierę. Czy by ją zrobił? Szczerze w to wątpię, ale tego się już nie dowiemy. "Don't Play That Song" to chyba jego jedyny największy przebój anglojęzyczny, okupujący listy przebojów w całej Europie (np. nr 1 we Francji). Wydany w 1977 na singlu z 1977: "A Woman in Love/Rock Around the Clock/Don't Play That Song (You Lied)" – Clan, CLN 5048. Piosenka to oczywiście cover, oryginalnie to  kompozycja Ahmeta Erteguna oraz Betty Nelson, żony Ben E. Kinga, pierwszego wykonawcy utworu. Wykonywała ją także Aretha Franklin. Do dzisiaj wielu innych artystów z Mariah Carey na czele, ale dla mnie to TYLKO 'przebój' Adriano. Kiedyś bardzo lubiłem tą piosenkę, dzisiaj także nie odrzuca. Poniżej wersja oryginalna i live. Oczywiście w wykonaniu słynnego Włocha.
 

oryginalna wersja Ben E. Kinga - tutaj

_______________________


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz