Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

156. MTW: A FLOCK OF SEAGULLS - 'Wishing'Singiel, 1982
Strona B: 'Committed'
Album:'Listen'
Kompozycja: Mike Score, Ali Score, Frank Maudsley, Paul Reynolds.
Producent: Mike Howlett
Wytwórnia: Zomba Records
Długość: 4:09 (wersja singlowa)Kilka wspomnień z tą piosenką to: nieprawdopodobna, ciekawa ale i zaskakująca fryzura wokalisty zespołu (obejrzana w niemieckim 'Bravo'), singiel Tonpressu - bez zdjęcia kapeli -  z tą piosenką i drugim przebojem kapeli na stronie B ('Ran'), wydany w czasie wielkiej popularności obu piosenek, to wyjątkowy jak na czasy 'komuny' strzał w dziesiątkę z zakupem licencji (bo zakładam, że Tonpress wydawał zachodnie piosenki na swoich singlach legalnie, okładka zaś singla obok), swego czasu ulubiony motyw instrumentalny, który non-stop nuciłem pod nosem. 

Składanka największych przebojów kapeli z Liverpoolu to chyba jeden z moich pierwszych zakupionych kompaktów' (pierwsze dwa to 'Hysteria' Def Leppard i składanka 'The Best Of' Boomtown Rats). W czasie tzw. new romantic, synthpopu, A Flock of Seagulls wydawał regularnie bardzo udane, melodyjne przeboje, w których znakiem rozpoznawczym prócz klawiszy była charakterystyczna gitara, wzajemne uzupełnianie się i przeplatanie tych dwóch instrumentów. Zero chórków, tylko jeden głos, zresztą przyjemny Michaela Mike'a 'Score'. 'Wishing (If I Had a Photograph of You)" - tak brzmi pełny tytuł piosenki -  to jeden z największych, o ile nie największy przebój zespołu (numer 10 na listach UK, nr 3 na jednej, gatunkowej z list Billboardu ), choć w jego przypadku trudno mówić o jakichś numerach 1 w Ameryce czy rodzimej Wielkiej Brytanii. Utwór -   skomponowany jak całość materiału muzycznego zgodnie przez czterech członków zespołu, oparty jest na wspomnianym wcześniej, bardzo łatwo wpadającym w ucho motywie granym na klawiszach, którego można słuchać bez przerwy. Do podobnych wniosków dochodziła krytyka, gdyż opisywano piosenkę jako udany przebój z hipnotyzującym motywem syntezatorowym. Do dzisiaj bardzo lubię to nagranie - stąd jego wysoka pozycja w zestawieniu -  choć myślę, że mogłoby zostać zaaranżowane bardziej wyrafinowanie. 
Inne przeboje kapeli to: 'I Ran', 'Modern Love is Automatic', 'Space Age Love Song', 'The More You Live, The More You Love'.
Poniżej wersja rozszerzona (tzw. extended version - czasy maxi-singli!) - naprawdę ten utwór nawet w wersji 9 minutowej nie nudzi...

It's not the way you look
It's not the way that you smile
Although there's something to them
It's not the way you have your hair
It's not that certain style
It could be that with you
If I had a photograph of you
It's something to remind me
I wouldn't spend my life just wishing
It's not the make-up
And it's not the way that you dance
It's not the evening sky
It's more the way your eyes
Are laughing as they glance
Across the Great Divide
If I had a photograph of you
It's something to remind me
I wouldn't spend my life just wishing
It's not the things you say
It's not the things you do
It must be something more
And if I feel this way for so long
Tell me is it all for nothing
Just don't walk out the door
If I had a photograph of you
It's something to remind me
I wouldn't spend my life just wishing


______________________________________
 MÓJ TOP WSZECH-CZASÓW - Notowanie z 2016

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz