HISTORIA THE BEATLES
Proszę o The Beatles czytać tylko na blogu: HISTORIA THE BEATLES pod adresem: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/ - najnowszy post - kliknij wyżej. Posty na tym blogu to pozostałości z "dawnych czasów", bądź te same teksty co na blogu flagowym o F4.
...

Blog o The Beatles

Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

W hołdzie genialnemu Holendrowi


2.04.2016 . Klasyk: Barcelona - Real 1:2. Ale nie mecz był wczoraj najważniejszy. Przynajmniej na początku, bo jak pewnie wiecie, Real wygrał na stadionie swego największego rywala (bramki Benzemy, Ronaldo plus nieuznana niesłusznie Gale'a), co oczywiście samo w sobie jest wydarzeniem. Mecze tych dwóch drużyn obserwuje zawsze cały świat. 
Ale w meczu 2 kwietnia  ważne było przede wszystkim pożegnanie twórcy Wielkiej Barcelony, która dzisiaj jest  tą drużynądzięki filozofii footballu, którą wprowadził do zespołu Johan Cruyff, najpierw jako zawodnik, potem jak trener i główny kreator, wizjoner katalońskiego klubu, zmarły  24 marca 2016. Geniusz Holendra zobaczyć możecie w filmiku, bramce uznawanej za jedną z najpiękniejszych w historii piłki nożnej (mecz Barcelony z Athletico Madryt). Wielkość Johana to także zabawny epizod.  Wybierając dla siebie numer na koszulce, wybrał go na chybił trafił wyciągając dowolną koszulkę z szafy. Stąd "14", dzisiaj to równie magiczna liczba jak 7, 9, czy 11. W Barcelonie zarezerwowana tylko dla Cruyffa.

RIP Johan!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz