Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

181. MTW: MY CHEMICAL ROMANCE - "i Don't Love You"

Singiel, 2007
Album: The Black Parade
Kompozycja: My Chemical Romance
Producent: Rob Cavallo, My Chemical Romance
Wytwórnia: Reprise
Długość: 3:58

My Chemical Romance. Trzeci singiel zespołu z trzeciego, moim zdaniem najbardziej udanego, naprawdę znakomitego albumu zespołu. Nawet nie tyle w stylu emo (zespół bardzo nie lubił tego określenia) co po prostu stricte rockowym. Omawiana piosenka, jak zresztą cały album to wspólne dzieło wszystkich muzyków zespołu, którego oczywistym liderem był  charyzmatyczny wokalista Gerard Way (zespół zawiesił działalność i nic nie wskazuje by się miał reaktywować). "I Don't Love You' to bardzo melodyjny, ekspresyjny numer tego bardzo ciekawego amerykańskiego zespołu z New Jersey, o którym pisałem już kilka razy tutaj na blogu. "I Don't Love You" nie zrobiło wielkiej kariery na listach, przypuszczalnie jest znany tylko fanom MCR, do których i ja się zaliczam. Zespół początkowo zamiast omawianej piosenki chciał promować się innym utworem z albumu, chyba mniej udanym 'Teenagers'. "Black Parade' znajduje się w pierwszej setce Mojego Topu Albumów Wszech - Czasów a na zdjęciach zespół i Gerard w strojach z clipu do tytułowego utworu z albumu. Skojarzenia z mundurkami Beatlesów z albumu 'Sgt. Pepper's...' jak najbardziej przez zespół zamierzone. 'Black Parade' odbierane jest przez krytyków i fanów jako koncept album, podobnie jak słynne dzieło The Beatles.
   Przyszłość zespołu ? Gerard Way nagrał solowy album półtora roku temu. Płyta przeszła prawie niezauważona, choć jest na niej kilka niezłych numerów. Jeśli kolejna płyta Way'a nie odniesie sukcesu, nie jest wykluczone, że usłyszymy o reaktywacji zespołu. Ale by takie wydarzenie miało sens, musi upłynąć więcej czasu. Wierzę, że jeszcze czekają nas nowe płyty Gerarda razem z kolegami z MCR.
  Zespół nieźle się sprawdza na żywo (clip niżej). I jeszcze jedna informacja. "I Don't Love You' jest jedynym utworem zespołu jaki znalazł się na moim TOP200. Na samym dole  zamieszczam clip do innej bardzo interesującej piosenki kapeli, 'Kids From Yesterday' z ostatniego studyjnego albumu zespołu 'Danger Days'. Znakomita. Miejsce 214.Well when you go
So never think I'll make you try to stay
And maybe when you get back
I'll be off to find another way

And after all this time that you still owe
You're still, the good-for-nothing I don't know
So take your gloves and get out
Better get out
While you can .

When you go
Would you even turn to say
"I don't love you
Like I did
Yesterday"

Sometimes I cry so hard from pleading
So sick and tired of all the needless beating
But baby when they knock you
Down and out
Is where you oughta stay.

And after all the blood that you still owe
Another dollar's just another blow.

So fix your eyes and get up
Better get up
While you can
Whoa, whooa 


When you go
Would you even turn to say
"I don't love you
Like I did
Yesterday"

Well come on, come on

When you go
Would you have the guts to say
"I don't love you
Like I loved you
Yesterday"

I don't love you
Like I loved you
Yesterday

I don't love you
Like I loved you
Yesterday 
 
______________________________________
 MÓJ TOP WSZECH-CZASÓW - Notowanie z 2016

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz