HISTORIA THE BEATLES
Proszę o The Beatles czytać tylko na blogu: HISTORIA THE BEATLES pod adresem: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/ - najnowszy post - kliknij wyżej. Posty na tym blogu to pozostałości z "dawnych czasów", bądź te same teksty co na blogu flagowym o F4.
...

Blog o The Beatles

Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

TOP Wszech - Czasów Trójki - 1.01.2016


Trójka to oczywiście moja ulubiona stacja radiowa, kształtująca od zawsze mój gust muzyczny (o których się nie dyskutuje, a właśnie to zrobię niejako w tym tekście). Od TOPu ALL TIME tej radiostacji wziął się między innymi pomysł na ten bloga, wcześniej na układanie własnych topów. Wczorajszego TOPu słuchałem zdawkowo przez kilkanaście minut wieczorem, dzisiaj dopiero ujrzałem całą listę, a przed chwilą w swojej audycji Marek Niedźwiecki puścił ostatni (!) na liście, to jest na miejscu 1500 utwór Matthew Southern Comfort. Przeczytałem znowu całą setkę, wcale a wcale nie będąc nią zaskoczony. Takie niestety są te zestawienia, można co prawda dodawać (zdaje się, kiedyś tak było, nie wiem jak jest teraz) własne propozycje, ale głosujemy tylko na te wskazane, stąd na liście są takie koszmary muzyczne jak choćby Kazik i jego '12 groszy' i wiele wiele innych. Ale cóż, ludzie głosują, zakreślają po ileś tam utworów (10?), często wybierając to co lubią, często (wiem to od znajomych) uzupełniając całą swoją pulę do głosowania ot tak prawie w ciemno. Piszę teraz o gustach i zdaje się już to kiedyś pisałem na blogu, przy całym szacunku do Kultu, Kazika, to jakim cudem tak wysoko znajdują się jego piosenki (głosuje cała jego rodzina i znajomi?). Nie będę pisał, że zbyt mało było wśród propozycji do głosowania piosenek Dylana, Beatlesów, Lennona, McCartney'a, Dylana, Wishbone Ash, U2,Cure czy wielu innych wykonawców, bo wyjdę na zagorzałego fana Fab4 i gdzieś tam zagubionego fana łzawych kawałków czy coś w tym stylu. Ale napiszę tylko to, że tajemnicą dla mnie niezbadaną i nigdy pewnie niezrozumiałą jest obecność na liście fajnych numerów (choć co prawda wcześniejszy wywód niejako jest takim wytłumaczeniem - nie do końca reprezentatywna moim zdaniem lista songów do głosowania, tzw. menu utworów, przyzwoitych piosenek, ale do licha na TOPIE WSZECH CZASÓW,  a więc na liście najlepszych nagranych kiedykolwiek utworów) i to w 1-szej 100-ce następujących tytułów (spoglądając od tyłu): Black Sabbath - Iron Man, koszmarek Europe, Skóra , 12 groszy, Scorpions - Wind of Change(1109?), Passenger Iggy'ego (klasyk, owszem ale dlaczego nie na np. 878 miejscu?), Myslovitz z miłym i fajnym Dźwiękiem...., TSA 51, Cranberries na 37????, Polska Kultu (proponowałbym hm... 502 ?). Myślę, że także tak wybitny utwór genialnej Republiki 'Biała Flaga' jest stanowczo za wysoko w światowej twórczości muzycznej wg. fanów Trójki.Starczy. Na pytanie a jakie byłyby moje propozycje, pewnie po wskazaniu ich byłby skrytykowany i to takie zamknięte koło. Gusta. Ok, tak głosowali fani Trójki ale proponuję by za rok zrobić dużo wcześniej, reklamowaną akcję, jakie jeszcze utwory, które może niecodziennie emituje Trójka (ale oczywiście mieści się w 'charakterze muzycznym' tego programu) powinny znaleźć się wśród piosenek do głosowania. 
  Brakuje mi w 100-tce Franka Sinatry i 'My Way', 'Moody Blue' Elvisa, 'Band On The Run' McCartney'a, 'Something' (!!!!)'I Want To Hold Your Hand', 'Strawberry Fields Forever'  czy 'Abbey Road Medley' Beatlesów (wielu innych jeszcze tego zespołu), 'Jealous Guy' Lennona, 'My Sweet Lord' Harrisona, 'Blowing in the Wind' Dylana, 'Everybody Needs A Friend' Wishbone Ash, 'Cliche' Fisha, 'Your Song' Eltona Johna, 'Year of the Cat' Ala Stewarta.... i wielu innych. Mój top singli znajdujący się na blogu wyglądałby dzisiaj trochę inaczej ale i tak podpisuję się pod nim.Niebawem rozpocznę tworzenie go na nowo. Może z moim gustem muzycznym też nie jest najlepiej czyimś zdaniem. Cóż, na pewno nie znajdą się na niej piosenki Kultu, który i tam moim zdaniem jest obok Republiki Grzegorza Ciechowskiego najlepszym zespołem w historii polskiego rocka. Niebawem miejsce nr 100 ale muszę popracować nad całym zestawem by specjalnie nie dodawać już później 'przypomnianych songów'. Hm... Może TOP 200 ?

Ale to i tak tylko zabawa.  Trójka to i tak jedyna radiostacja, której da się słuchać (jest oczywiście ciekawe Radio Wrocław, może inne lokalne stacje) ale przy Zetce, Złotych Przebojach, RMF - Program Trzeci to Himalaje przy płaskich niskich łączkach.I trzeba Trójki bronić przed politykami  jak Niepodległości!!! Poza tym. zobaczcie tutaj (http://www.billboard.com/charts/greatest-hot-100-singles), top 100 singli ALL-TIME amerykańskiego Billboardu. Przestrzegam, zaboli! Tak więc nasza Trójka to i tak wykładnia gustów. Nadal! Nie Rafa:) ale wciąż ;)
      
Happy 2016.
Nie chciałem tym tekstem obrazić niczyich gustów muzycznych.  
_____________________________

1 komentarz:

  1. Zgadzam się z Panem w 100%. Tegoroczny top z 2017 jest po prostu koszmarem. Z wielu powodów. Ale o gustach...itd. M

    OdpowiedzUsuń