Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

RED BARON - It's Not EasySingiel: 1978
 
Album: Singles and More  '2014 
(wspominkowy składak)

W jednym z wcześniejszych postów, wspominkowym,  zatytułowanym WSPOMNIENIA Z 'HANDLOWCA', wspomniałem, że wciąż poszukuję jednej piosenki z czasów mojej młodości, miłego dla ucha, lekko rockowego numeru, bliżej mi nie znanej, niemieckiej kapeli Red Baron piosenki 'It's Not Easy'. Piosenkę udało mi się w końcu zdobyć. Otrzymałem ją od jednego z sieciowych znajomych, obserwatora mego bloga o The Beatles. Jakie wrażenia po wysłuchaniu piosenki po … 30 latach niesłyszenia jej ? Napiszę tak. W latach 70, pod ich koniec, gdy z kumplami chcieliśmy prowadzić profesjonalnie dyskoteki z płyt, nie z taśm, odwiedzaliśmy giełdy płytowe i … kupowaliśmy wszystko (single, albumy - longplaye) co popadło byle nowe i taneczne. Wybór był szeroki, w zasadzie większość nowych płyt dochodziła do Polski ale oczywiście ich nie było tak dużo jak dzisiaj. Ambicją każdego prezentera, dj'a było zdobycie piosenek nieznanych, takich, których nie miała konkurencja a więc wykonawców mniej znanych lub zupełnie anonimowych. 
Tak trafiła w ręce kumpla opisywana dzisiaj płytka, singiel Red Baron (razem zdaje się z singlem 'It's A Shame' Bilbo Baggins). I wtedy był to hit.  Doskonale pamiętam tą żółtą okładkę singla (co na zdjęciu wyżej). Ładna melodia, mocniejsze brzmienie, bardziej – tak nam się wtedy zdawało – ambitne niż np. produkcje Bee Gees czy np. Smokie. Także taneczna. "Nie jest łatwo być samotnym, ani wolnym..."
Niestety, po latach, obu wspomnianych przed chwilą grup słucham z przyjemnością, piosenki „It's Not Easy” już bez jakieś euforii ale gdy włączę w swoim umyśle 'opcję wspomnień' - jest dużo lepiej. Ale już tak na serio, bez czepiania się, fajna muzyka w stylu zespołów Hello, Kenny czy Bay City Rollers, soft-pop-rock-disco. Takie same fryzury, stroje, prawie schyłkowy glam rock.
  Piosenka, wg. moich informacji, została wydana tylko na singlu ale w czerwcu bieżącego roku (2014), wytwórnia Cri-Lex Records wydała na CD składankę nagrań tego zespołu. 
W dwóch pierwszych linkach możemy zobaczyć jak wyglądała kapela. Ciekawostką odnośnie tego zespołu może być fakt, że ich producentem był niejaki Gunter Mende, który wraz z klawiszowcem i wokalistą Czerwonego Barona  Candym de Rouge, skomponowali wielki światowy przebój 'Power Of Love' (w linku), znany przede wszystkim w oryginalnej wersji Amerykanki Jennifer Rush. Obaj też wyprodukowali jej dwa albumy.

 
Muzyczny blog *** Mój Top Wszechczasów ***  
 *** TOP Best Songs - EVER  *** 

BLOG - MIX (FILM, SPORT, KSIĄŻKA)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz