HISTORIA THE BEATLES
Proszę o The Beatles czytać tylko na blogu: HISTORIA THE BEATLES pod adresem: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/ - najnowszy post - kliknij wyżej. Posty na tym blogu to pozostałości z "dawnych czasów", bądź te same teksty co na blogu flagowym o F4.
...

Blog o The Beatles

Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

Tragiczny trójkąt: BOB - PAULA - MICHAEL

1989 - 2014
Do zamieszczenia dzisiejszego postu, oraz wybrania tych a nie innych piosenek, skłoniło mnie przeczytanie nieprzyjemnego (bo takie są zawsze  te o śmierci, w tym przypadku tak młodej osoby) newsa o śmierci młodej brytyjskiej celebrytki, Peaches Gedolf.  
Nie mogłem newsa przeoczyć, gdyż podawały go prawie wszystkie serwisy sieciowe, w tym te ważne brytyjskie poświęcone muzyce, które staram się dość regularnie czytać.
Dlaczego akurat ten news ? Bo zmarła – podaje się, że śmierć nastąpiła w niewyjaśnionych okolicznościach (jak zawsze) – była córką Sir Boba Geldofa, muzyka i byłego lidera popularnej kapeli lat 80-tych, The Boomtown Rats, znanego przede wszystkim jako Wykonawcę ich największego hitu 'I Don't Like Mondays', oraz z faktu otrzymania tytułu szlacheckiego za organizację w 1985 roku koncertu Live Aid (pisałem o nim tutaj wiele razy, poszperajcie) – w każdym razie postaci popularnej na Wyspach. 
  


Dodatkowo młoda Peaches miała nie tylko znanego ojca ale także i mamę, Paulę Yates, niestety także już nieżyjącą - o fakcie którym dowiedziałem się właśnie teraz. Bo historia Pauli, Boba i Michaela to taka jedna z głośniejszych historii trójkątów miłosnych w show-biznesie, naznaczonej fatum. Paula była znaną modelką, z czasem dziennikarką i pisarką, także głównym prowadzącym popularnego programu muzycznego na Wyspach. Poznała Geldofa, będąc jego żoną poznała liedera i wokalistę INXS, playboy'owego Michaela Hutchence'a. Paula zostawiła więc męża dla Michaela, ale para niedługo cieszyła się związkiem, bo Michael popełnił samobójstwo dwa lata później (1995). Ona zaś z kolei umarła z przedawkowania narkotyków (jak zawsze 'again'?) w 2000 roku. Urodzona w 1989 roku, wspomniana na początku Peaches wychowywana była tylko przez ojca, aż do 7 kwietnia 2014 gdy znaleziono ją martwą. 
Tyle w skrócie (czytajcie jeszcze tutaj: http://mojtopwszechczasow.blogspot.com/2013/08/inxs-gods-top-ten.html). 

 Na fotkach po obu stronach Paula - z Bobem Geldofem po lewej, z Michaelem po prawej.
Proponuję kilka wspaniałych piosenek powiązanych z Bobem Geldofem oraz Michaelem Hutchence: największe przeboje obu kapel, piosenka w hołdzie swemu dawnemu wokaliście (God's Top Ten), wspaniały, niedoceniany i mało znany przebój Michaela w bandzie MaxQ. 
 ______________________________________________________________ 
Muzyczny blog *** Mój Top Wszechczasów ***  
 *** TOP Best Songs - EVER  *** 
 
BEST ALBUMS - EVER,  BEST SONG - EVER


BLOG MIX 
_____________________________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz