HISTORIA THE BEATLES
Proszę o The Beatles czytać tylko na blogu: HISTORIA THE BEATLES pod adresem: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/ - najnowszy post - kliknij wyżej. Posty na tym blogu to pozostałości z "dawnych czasów", bądź te same teksty co na blogu flagowym o F4.
...

Blog o The Beatles

Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

THE EAGLES 2014

Pisałem już o tym koncercie i wydawnictwie dokumentującym to wydarzenie. 'Farewell Tour' nr 1 (nr 2 nie będzie, ostatnia trasa - wciąż trwająca - nie nazywa się już tak) to trasa wymyślona przez Dona Henley'a, perkusistę i wokalistę zespołu, o czym wspominają w dodatkach na płycie sami muzycy. Przed laty konflikt między Frey'em a Henley'em - bezdyskusyjnie dwoma LIDERAMI ZESPOŁU (na zdjęciu niżej) - spowodował rozpad zespołu, teraz obaj, jak i dwaj pozostali Eaglesi (Walsh i Schmit) mówią o fantastycznej atmosferze w zespole - mowa oczywiście o 2005 roku - oraz o wzajemnej przyjaźni i poszanowaniu się. Glenn Frey pięknie opowiada o koledze, że jest on - Henley - jednym z najlepszych poetów w rocku oraz mistrzowskim wokalistą. 

 The Eagles Anno Domini 2014: od lewej Don Henley, Glen Frey, Joe Walsh i Timothy B.Schmit.

Co się dzieje teraz z zespołem? W 2007 roku zespół wydał singla "How Long", kompozycję J.D.Southera, swego przyjaciela, kompozytora i autora tekstów między innymi przebojów Lindy Rondstadt, współpracującego z zespołem prawie od samego początku (Souther był między innymi współautorem jednego z największych przebojów zespołu, przeboju nr 2 z albumu 'Hotel California', songu 'New Kid In Town'. Zespół wykonywał już wtedy (70's) 'How long' w studiu, na małych koncertach ale nie wydał jej na singlu, ponieważ Souther sam chciał wydać ją na swoim debiutanckim albumie. Po singlu zespół wydał album z premierowym już materiałem muzycznym, 'Long Road Out Of Eden', sprzedawanym przez pierwszy rok po wydaniu tylko przez stronę internetową zespołu oraz sieć sklepów Walmartu i Sam's Stories. Album stał się ogromnym przebojem, lądując na szczytach list przebojów nie tylko w USA ale i Wielkiej Brytanii i w wielu krajach Europy. Henley w wywiadach powiedział smutną rzecz, że jest to jego zdaniem prawdo-podobnie ostatni album zespołu.
Na górze  Meisner, Leadon, na dole Frey i Henley. Czasy hippisów. ;)

  W 2010 roku zespół odbył wielką trasę po Stanach Zjednoczonych, zawitał także do Europy, do Anglii, w 2013 rozpoczął kolejną trasę, która ma się zakończyć w 2015 roku, więc pewnie także zostanie wydane jakieś piękne jak to, o którym wspomniałem na początku dvd koncertowe.I oczywiście Don Henley zapowiedział, że to prawdopodobnie ostatnia trasa zespołu. Na tą ostatnią trasę do zespołu dołączył Bernie Leadon, jeden z członków założycielskich zespołu w 1971. Przypomnę, że w pierwszym składzie zespołu grali Glenn Frey, Don Henley, Bernie Leadon, Randy Meisner. Walsh doszedł w 1975, Schmit w 1977, w latach 1974-1980, 1994-2001 grał jeszcze z zespołem Don Felder. Randy Meisner został zaproszony na pożegnalne tournee ale z przyczyn zdrowotnych nie mógł wziąć w nim udział, Felder nadal w sporze prawnym i ostatnio wyrzucony z zespołu (2001) nie otrzymał takiej szansy ale jako jeden z trzech autorów największego hitu zespołu wciąż otrzymuje spore tantiemy (mowa o 'Hotelu California' autorstwa Henley'a, Feldera i Frey'a).
The Eagles 1978:  Felder, Schmit,Henley, Frey i Walsh
 _______________________________________________________________
Muzyczny blog *** Mój Top Wszechczasów ***  
 *** TOP Best Songs - EVER  *** 

 
BEST ALBUMS - EVER,  BEST SONG - EVER


BLOG MIX
_____________________________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz