HISTORIA THE BEATLES
Proszę o The Beatles czytać tylko na blogu: HISTORIA THE BEATLES pod adresem: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/ - najnowszy post - kliknij wyżej. Posty na tym blogu to pozostałości z "dawnych czasów", bądź te same teksty co na blogu flagowym o F4.
...

Blog o The Beatles

Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

WIEMY CO ZAGRA PAUL W WARSZAWIE

OUT THERE – TRASA 2013

Kolejne szczegóły o trasie Artysty.


Jak wiemy Paul odwiedzi miejsca – miasta, w których nigdy nie koncertował, zaprezentuje piosenki, których nigdy nie śpiewał na żywo (post 4), po raz pierwszy też zastosuje nowy sprzęt oświetleniowy, zastosowana będzie specjalna platforma, dzięki której – podobno - Paul „wejdzie” w głąb publiczności. Trasa się już rozpoczęła 4 maja br w Brazylii, w Belo Horizonte, następnymi miejscami w Brazylii są miasta totalnie „dziewicze” na jakichkolwiek trasach gwiazd muzyki: Goiania oraz Fortaleza. W Brazylii właśnie Paul zaśpiewał anonsowane przeze mnie wcześniej „All Together Now” czy „Being For the Benefith of Mr. Kite”. W czasie występu w Goianie na całym stadionie, w tym na scenie zaroiło się od koników polnych, obsiadając nawet McCartneya, który żartobliwie obserwując koniki polne na swoich ramionach w 'Hey Jude” zaśpiewał "The movement you need is on your shoulder" – zobaczcie na fotce. Tyle Ameryka Południowa.
 

Europa. Jak wiemy Paul ogłosił, że pierwszym i jednym z trzech miast jakie odwiedzi na Starym Kontynencie będzie Warszawa, Polska, w której zagra 1-szy raz. Następne dwa miasta to Wiedeń – 27 czerwca, po raz pierwszy tam od 2003 roku, oraz Verona – 25 czerwca.

W oficjalnych ogłoszeniach przewidziano występy Paula w Manchesterze (stan Tennessee), w bostońskim Fenway Park, następnie Austin w Teksasie, Nationals Park w Waszyngtonie, Tulsa w Oklahomie i jeszcze kilka innych miejsc w USA. W Stanach oczywiście McCartney zagra najwięcej ale to zrozumiałe – największy rynek muzyczny, finansowy oraz USA uwielbiają Paula. W czasie trasy Paul zagra także w Kanadzie (m.in. Ottawa, ). Dokładny kalendarz NIŻEJ:
 


6 - 9 maja * Brazylia
18 – 19 maja * Orlando, Florida USA
22 – 23 maja * Austin, Texas USA
26 maja * Memphis, Tennessee USA
29 – 30 maja * Tulsa, Oklahoma USA
8, 10 czerwca * Brooklyn, New York USA
14 czerwca * Bonnaroo Festival USA
22 czerwca * Warszawa, Poland
25 czerwca * Verona, Italy USA
27 czerwca * Vienna, Austria
7 lipca * Ottawa, Kanada
9 lipca * Boston, Maine USA
12 lipca * Washington DC USA
14 lipca * Indianapolis, Indiana USA
16 lipca * Milwaukee, Wisconsin USA
19 lipca * Seattle, Washington USA
23 lipca * Quebec, Kanada
12 sierpnia * Winnipeg, Kanada
14 sierpnia * Regina, Kanada


UWAGA: Mogę już podać całą listę piosenek jakie Paul zagra na trasie i oczywiście w Warszawie. Oczywiście coś (jakiś numer) może dojść lub wypaść ale to raczej wątpliwe. Koncert jest przygotowany pod kątem sterowania elektroniką: nagłośnieniem, oświetleniem, urządzeniami do efektów specjalnych więc wszystko jest już tak zaprogramowane, że raczej nie ma co liczyć na zmianę repertuaru. Lista piosenek jakie zaśpiewa Paul to marzenie każdego fana Beatlesów i Paula. 

Z piosenek, których spodziewałem się, że będą zagrane wypadły mi „Sign The Changes” - i trudno, oraz ku mojemu ogromnemu smutkowi - „A Day In The Life”. Ale za to jest taki przegląd piosenek Fab 4, że po prostu oniemiałem z zachwytu czytając listę po raz pierwszy. Usłyszę „And I Love Her”, „Day Tripper”, „Lady Madonnę” , „Something” - ukłon w stronę George'a, „Here Today” - ku pamięci Johna. Cudowna lista ale najbardziej cieszę się, że zostanie zagrana cała końcówka „Abbey Road”, z magicznym tzw. „Goldem Slumbers Melody”. Odlot.

A oto lista:
"Eight Days a Week"
"Junior's Farm"
"All My Loving"
"Listen to What the Man Said"
"Let Me Roll It" (with "Foxy Lady" coda)
"Paperback Writer"
"My Valentine"
"Nineteen Hundred and Eighty-Five"
"The Long and Winding Road"
"Maybe I'm Amazed"
"Hope of Deliverance"
"We Can Work It Out"
"Another Day"
"And I Love Her"
"Blackbird"
"Here Today"
"Your Mother Should Know"
"Lady Madonna"
"All Together Now"
"Mrs Vandebilt"
"Eleanor Rigby"
"Being for the Benefit of Mr. Kite!"
"Something"
"Ob-La-Di, Ob-La-Da"
"Band on the Run"
"Hi, Hi, Hi"
"Back in the U.S.S.R."
"Let It Be"
"Live and Let Die"
"Hey Jude"
"Day Tripper"
"Lovely Rita"
"Get Back"
"Yesterday"
"Helter Skelter"
"Golden Slumbers"/"Carry That Weight"/"The End"


Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz