Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

TADEUSZ NALEPA & BREAKOUT

Breakout &Tadeusz Nalepa
 Wałbrzych 20.07.2012.

Od dłuższego czasu zamierzałem poświęcić trochę miejsca na moim blogu temu wielkiemu polskiemu muzykowi i jego legendarnemu zespołowi ale ciągle odkładałem. Jest dzisiaj ku temu znakomita okazja. Oto dokładna treść informacji skopiowana z otrzymanego maila.
W linku na samym dole kilka moich ulubionych piosenek Zespołu Ojca Polskiego Bluesa.

„Gitara wśród wałbrzyskich gór”
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej.
W najbliższy piątek, 20 lipca, o godz. 17 nastąpi uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej gitarzyście bluesowemu Tadeuszowi Nalepie, który właśnie w wałbrzyskim Urzędzie Stanu Cywilnego wziął 9 stycznia 1964 roku ślub z Mirą Kubasińską. Uroczystość odbędzie się przy ul. Kopernika 2, gdzie obecnie znajduje się Urząd Stanu Cywilnego w Wałbrzychu.
Ta para została nazwana:„rodzicami polskiego rocka” zbudowanego na stabilnym bluesowym fundamencie, dając początek legendarnym zespołom Blackout oraz Breakout. Odsłonięcie tablicy będzie okazją do wspomnienia ale i wspólnego zaśpiewania kilka najbardziej znanych piosenek Tadeusza Nalepy.
Początek o godz. 17, piątek, ul. Kopernika 2, boczna ulica wałbrzyskiego Ratusza!
Koncert gitarowy
Tego samego dnia o godz. 18 w Amfiteatrze przy Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu odbędzie się koncert uczestników Letnich Warsztatów Gitarowych w Jedlinie Zdroju oraz Festiwalowej Orkiestry Gitarowej prowadzonej przez Witolda Kozakowskiego. Należy dodać, że w pierwszym wałbrzyskim koncercie pod nazwa „Gitara wśród wałbrzyskich gór” weźmie udział ponad trzydziestu młodych gitarzystów z niemal wszystkich zakątków Polski, m. in. z Gdańska, Koszalina, Łodzi, Warszawy, Białej Podlaskiej, Chorzowa czy Zdzieszowic. Oczywiście najliczniejszą grupę uczestników stanowią gitarzyści z Dolnego Śląska (m. in. Wrocław, Wałbrzych, Kłodzko, Bystrzyca Kłodzka czy Oleśnica).
Cały festiwalowy piątek  to muzyka gitarowa, która rozbrzmiewać będzie w Wałbrzychu.                                                                                           
Breakout - po prawej Mira Kubasińska i Tadeusz Nalepa


*** Music blog *** Muzyczny blog *** Mój Top Wszechczasów ***  
TOP Best Songs - ever ***
BEST ALBUMS - EVER,  BEST SONG - EVER
____________________________________________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz