HISTORIA THE BEATLES
Proszę o The Beatles czytać tylko na blogu: HISTORIA THE BEATLES pod adresem: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/ - najnowszy post - kliknij wyżej. Posty na tym blogu to pozostałości z "dawnych czasów", bądź te same teksty co na blogu flagowym o F4.
BLOG O THE BEATLES

Blog o The Beatles

Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY - mix

Dzisiaj dla kilku moich znajomych troche polskiego rocka. Oddział Zamknięty z ich najlepszego okresu bo z wokalistą Krzysztofem Jaryczewskim (Jarym). Nie miałem przyjemności oglądać ich na żywo w tym składzie, po latach tylko w okresie przeboju "Rzeka". Wokalistą był wtedy ... i mimo, że zespół grał wszystkie swoje wielkie hity to bez głosu Jarego to nie było to. Dla przypomnienia dodam, że Borysewicz podkradł z OZ dwóch muzyków, sekcję rytmiczną :perskuistę i basistę (J.Szla- gowskiego i Pawła Mścisławskiego) i dla tych muzyków byl to dobry wybór, mimo wielkiej popularnosci OZ to gwiazda Lady Pank zalśniła mocniej. Ale do rzeczy, pierwsza płyta Oddziału jest rewelacyjna, od pierwszego do ostatniego numeru. Polecam ją jako niezły debiut rockowy na naszym rynku. Ale dla mnie OZ to przede wszystkim "Debiut" (Zosia, Legnica, szalone lata), "Obudź się" jak dla całej Polski czy naprawdę rollingstones-owski hicior "(Party)Prywatka". "Obudź" było wielkim prywatkowym hitem, nr w Trójce co oczywiście nobilitowało wykonawcę. Fajny zespół i fajna muzyka. Choroba strun głosowych Jaryczewskiego wyeliminowała ich na jakiś czas z muzycznego biznesu, następcy nie mieli już takiej charyzmy i tak odeszła kolejna fajna kapela-legenda lat 80-tych. Jaryczewski wracał, nawet próbował sił z dawnymi kolegami z zespołu ale byly to już odgrzewane kotlety. Łuczaj-Pogorzelski nie komponował już tak chwytliwych melodii ale chwała mu za dwa pierwsze albumy. A sluchając "Debiutu" wciąż mi się przypomina pewna osoba z "Pana Tadeusza", wyjazd z Darkiem K. i Leszkiem Sz do Polanicy, komputer Amstrad, pisanie programów w ośrodku pod Polanicą i wyjazdy do Legnicy. 


Obudż się 
Debiut 
Party
Oddział Zamnkięty - najlepszy skład, w środku K.Jaryczewski, po prawej Łuczaj-Pogorzelski


 Proponuję na koniec dwa moje takie hm... moje hity tej kapeli, wokalnie tutaj Jaryczewski jest doskonały ale przede wszystkim oba utwory są świetnie rozwiązane aranżacyjnie - wokalnie oraz instrumentalnie: "Horror" i "Bobby X". Kapitalna kapela. For Those About To Rock - OZ -  We Salute You.


Horror
Bobby X

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz