HISTORIA THE BEATLES
Proszę o The Beatles czytać tylko na blogu: HISTORIA THE BEATLES pod adresem: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/ - najnowszy post - kliknij wyżej. Posty na tym blogu to pozostałości z "dawnych czasów", bądź te same teksty co na blogu flagowym o F4.
...

Blog o The Beatles

Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

Pozycja nr 17

17. PINK FLOYD - "Wish You Were Here" ALBUM: "WISH YOU WERE HERE"
FRANK SINATRA - " My Way"
ALBUM: "GREATEST HITS VOL.II"

Szum radia, chrobot gitary, jakby niewyraźnie, z radia gdzieś daleko i nagle czujesz jakby David zaczął grać tuż obok Ciebie. Ten efekt początku songu Pink Floyd robi od zawsze na każdym silne wrażenie. Tytułowy utwór ze znakomitej płyty, miałem bardzo silne wyrzuty sumienia, że tylko ten jeden zmieścił się  na moim Topie, "Shine On Your Crazy Diamond" - rockowa suita poświęcona przez zespół swemu "szalonemu diamentowi" i założycielowi grupy- Sydowi Barrettowi ( na dolnej fotce: drugi od góry z lewej) otwierałaby pewnie drugą setkę.  Zespół po wydaniu arcydzieła jakim była "Dark Side Of The Moon" poradził sobie z presją nie zepsucia wrażenia po poprzedniej płycie i zdaniem, niektórych nagrał nie gorszą płytę. No i ta niesamowita okładka z płonącym człowiekiem.
Druga piosenka - dla wielu pewnie ogromna niespodzianka - to piosenka, która ogromnie chwyta mnie za serce, zwłaszcza, że staje się coraz starszy i moment "opadnięcia finałowej kurtyny" , o której śpiewa Frank jest bliższy niż dalszy. Piękna pieśń, piękny tekst. Kompozycja stara, włoska zaadoptowana w USA, na płycie Sinatry jako autorów podaje się: Gilles Thibault, Paul Anka, Claude Francois, Jacques Revaux stała się najpierw znakiem firmowym Sinatry a następnie... Elvisa Presley'a. Zdecydowanie wolę wykonanie Franka choć siła piosenki jest tak duża, że i w wykonaniu Kinga nie zostawia mnie obojętnym. W Wielkiej Brytanii jest to piosenka najczęściej grana na pogrzebach, ceremoniach żałobnych itd. Przy okazji dodam, że Frank Sinatra był w historii muzyki rockowej pierwszym artystą, który tak masowo był wielbiony i w latach 30-tych i 40-tych jego koncerty mogły wiele mówić o tym, jak będzie wyglądała kiedyś Beatlemania.Dodatkowo ciekawostka- klasyk Sinatry w wykonaniu basisty Sex Pistols -  Sida Viciousa. Frank został idolem poprzez swoją pracę i  talent, Sid poprzez skandal i samobójczą śmierć.
"Wish You Were Here" - Pink Floyd
Wish You Were Here - live 
"My Way" - Frank Sinatra
                               Frank Sinatra - live
                                   My Way - Frank & Elvis                               My Way - Sid

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz