Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

POŻEGNANIE ROGERA (2)

 

Wszystko na zdjęciach. Po powrocie z koncertu Pink Floyd Live Tribute oglądałem drugą połowę debla Rogera i Rafy oraz ceremonię pożegnania Wielkiego  Szwajcara. Trudno mi było powstrzymywać łzy, podobnie jak pewnie tym wszystkim widzom, którzy byli na O2 Arena świadkami tego co się tam działo. Wszystko o tej imprezie, o tym wspaniałym tenisiście, sportowcu mówią te zdjęcia gdzie obok siebie siedzą Roger i Rafa. Hiszpan pięknie powiedział o tym wydarzeniu, że wraz z Rogerem odchodzi część jego życia, gdyż w najważniejszych bądź najpiękniejszych momentach jego kariery Federer był tuż obok bądź naprzeciw kortu. Podczas konferencji obaj bardzo podkreślali znaczenie ich samych dla własnych karier jak i życia osobistego.  Napiszę niebawem większy tekst o wspaniałej przyjaźni tych dwóch niesamowitych facetów. Wszystkie to jest w sieci ale pewne wydarzenia odznaczam na blogu dla siebie. By kiedyś dzięki takim postom wracać pamięcią, w tym przypadku do 23 września 2022. Goodbye Roger. Szybko wracać do tenisa w inny sposób. Na samym dole w clipie 20 uderzeń Szwajcara, którymi zaszokował tenisowy świat. Tak ładnie to ktoś określił i pełna moja zgoda. Finezja, elegancja, widowiskowość i skuteczność. I kilka z wielu pięknych i najładniejszych wypowiedzi o RF związanych z jego odejściem na emeryturę. Najbardziej spodobała mi się ta od "niegrzecznego" Nicka Kyrgiosa.
Roger Federer ze swoim teamem Laver Cup Europe 2022: od lewej, C.Norrie, S. Tsitsipas,  M. Berretini, N. Djokovic, C. Rudd,  B. Borg, T. Enquist, A. Murray i R. Nadal


 


 

 Rafa Nadal: Drogi Roger, mój przyjacielu i rywalu. Chciałbym, żeby ten dzień nigdy nie nadszedł. To smutny dzień dla mnie osobiście i dla sportu na całym świecie. To była przyjemność, ale także zaszczyt  dzielić z Tobą te wszystkie lata, przeżywając tak wiele niesamowitych chwil na korcie i poza nim...

Aleksander Zverev: Dziękuję Ci Roger za wszystko co zrobiłeś dla naszego sportu, za zainspirowanie milionów ludzi na całym świecie i za bycie wzorem do naśladowania. Czuję się niezwykle szczęśliwy i zaszczycony, że tyle razy dzieliłem z Tobą kort i na zawsze będę pielęgnował te wspomnienia. Gratuluję wspaniałej kariery. Jesteś jedyny i niepowtarzalny. 


Stan Wawrinka: Dziękuję Ci mój przyjacielu za wszystko co przez te lata zrobiłeś dla mnie. To był prawdziwy zaszczyt dzielić kort naprzeciwko ciebie a jeszcze bardziej w tym samym zespole co Ty. Bez Ciebie tenis nigdy już nie będzie taki sam. 

Juan Martin Del Potro:
Kocham Cię Roger. Dziękuję Ci za to co zrobiłeś dla tenisa i dla mnie samego. Tenisowy świat bez Ciebie nigdy nie będzie taki sam. 


Novak Djokovic
: Trudno Rogers spojrzeć na ten dzień i słowami wyrazić wszystko co dzieliliśmy w tym sporcie. Ponad dekadę wspólnych niesamowitych chwil i meczy, które wracają.Twoja kariera nadała ton temu co znaczy osiągać doskonałość połączoną z uczciwością i opanowaniem. To zaszczyt było Cię znać przez tyle lat na korcie i poza nim.

 

 Nick Kyrgios:  Nikt nigdy nie będzie grał w tenisa tak jak Ty! 

I jeszcze jedne zdanie. Australijczyk nigdy nie ukrywał tego, że z Wielkiej Trójki: Roger, Rafa i Novak Szwajcara uważa za najlepszego. Kiedyś to tak opisał: Z tej trójki to Federer może sprawić to, że chcesz opuścić już kort. Potrafi sprawić, że wszystko dzieje się bardzo szybko a kort wydaje się naprawdę mały.

  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz