Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

VICTOR COY I KINO (2)

  

 


W poprzednim wpisie o rosyjskim muzyku Victorze Tsoi (Coju) i jego zespole Kino wspomniałem, że poznając muzykę tego zespołu wsiąkłem w nią. I to prawda, stąd pierwszy wpis w 2021 poświęcam temu zespołowi, choć tylko dwóm piosenkom, a znakomitych numerów w swojej dyskografii zespół ten miał bez liku. 
W Rosji Victor to wciąż nieśmiertelna legenda, jego muzyka  (był głównym twórcą muzyki zespołu, w niektórych jako współautor z bliskim przyjacielem, gitarzystą zespołu  Jurijem Kasparianem) jest wciąż szalenie popularna, grana w radiu, ponownie nagrywana, płyty remasterowane, profile na Fejsie, trafiła nawet do repertuarów orkiestr symfonicznych. Poniżej dwie piękne piosenki zespołu Victora i Kino, jeszcze raz ta sama z poprzedniego postu, "Звезда по имени солнце" oraz druga, niemniej urokliwa, "Спокойная ночь" - w wersjach zespołu na scenie czyli live, studyjnych (z 2020) oraz właśnie w wersjach symfonicznych, gdzie obok orkiestry widzimy dawnego członka Kino, wspomnianego Jurija Kaspariana, grającego na gitarze. 

 


 
                                                                                    

Звезда по имени солнце - Gwiazda imieniem Słońce - The Star Whose Name Is The Sun
Wykonanie zespołu na dwa miesiące przed śmiercią lidera zespołu, czerwiec 1990 oraz
wersja symfoniczna sprzed 2 lat.
Спокойная ночь - Spokojnej nocy - Calm Night
Wersja zespołu live, maj 1990 , symfonicznie 2019
 
 

3 komentarze:

  1. Piękna muzyka. "Spokojna noc" to chyba największy przebój Kina i nieodżałowanego Victora. Bywam często w Rosji i w każdym muzycznym sklepie są płyty Kina. Ikona starego ZSRR i nowej Rosji. Interesujące, że ten zespół znalazł się na blogu fana The Beatles.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna muzyka, zwłaszcza ballady. Chłodny, zimny głos wokalisty dodaje klimatu utworów. Gdybym miał się przyczepić do czegoś to brak chórów i klawiszy. Andrzej.

    OdpowiedzUsuń
  3. Skąd Rysiu wynajduesz taką fajną muzę. No z radia ...mi przelatuje przez uszy. Marek z ...

    OdpowiedzUsuń