Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

Odszedł Andrzej Adamiak


Pewnie wszyscy czytający blog wiedzą, że dzisiaj w wieku 60-lat odszedł współtwórca "Zaopiekuj się mną", jednej z najpiękniejszych polskich ballad rockowych. Dla mnie ten utwór Rezerwatu to esencja polskiego rocka lat 80-tych. Znakomity, zakręcony a jakże przemawiający do słuchającego tekst, piękna, inteligentna aranżacja utworu z oszałamiającym solo gitarowym. Gdyby w PRL-u wydawano single na bieżąco promujące album, a nie okazyjne, dzięki tej piosence jej twórcy zarobiliby na piękne domy. Singiel zremiksowany wydano dopiero po latach na CD w 1999. 15 lat za późno. Zapadająca w pamięć barwa głosu i interpretacji zmarłego.  Piękny song pana Andrzeja Adamiaka. RIP.

Album: Serce, 1985
Muzyka: Zbigniew Nikodemski, Piotr Mikołajczyk
Słowa: Andrzej Adamiak, Andrzej Senar 


Wersja oryginalna i studyjne z tego roku w Radiu Łódź (2018 i 2020, 26 lutego, raptem półtora miesiąca temu - ostatni koncert p. Andrzeja, niezłego jak widać showmana). Wciąż taki sam intrygujący głos a piosenka jak zawsze wciąga. Piosenka na zawsze w moim sercu. Szczegółów na temat śmierci muzyka nie znam.
8.04.2020

1 komentarz:

  1. Piosenka ekstra. Pamiętam prywatni z Ewka Perfectu, Autobiografią i właśnie Zaopiekuj się mną. Szkoda, młody facet i widac na filmach w poscie, że w formie. Dlaczego tak nagle?

    OdpowiedzUsuń