HISTORIA THE BEATLES
Proszę o The Beatles czytać tylko na blogu: HISTORIA THE BEATLES pod adresem: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/ - najnowszy post - kliknij wyżej. Posty na tym blogu to pozostałości z "dawnych czasów", bądź te same teksty co na blogu flagowym o F4.
...

Blog o The Beatles

Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

SONG 4 2DAY: SWEET - "The Six Teens"


THE SIX TEENS
Singiel, 1974
Strona B: "Burn on the Flame"
Album: "Desolation Boulevard"
Kompozycja: Nicky Chinn, Mike Chapman
Producent: Phil Weinman, Nicky Chinn, Mike Chapman
Wytwórnia: RCA Victror
Długość: 4:01


TEENAGE
         RAMPAGE
Singiel, 1973
Strona B: "Own Up, Take A Look At Yourself"
Album: "Sweet Singles Album"
Kompozycja: Nicky Chinn, Mike Chapman
Producent: Phil Weinman, Nicky Chinn, Mike Chapman
Wytwórnia: RCA Victor
Długość: 3:52

Dwa największe 'nastolatkowe' (teens) przeboje moim zdaniem najlepszej kapeli rockowej ery glam rocka. Początkowo bardziej fascynowali mnie Slade. Każdy numer z charakterystycznym głosem Noddy Holdera działał na mnie jak diabli. Sweet i Bay City Rollers - to dwa zespoły, które w połowie lat 70-tych cieszyły się ogromną popularnością w Zachodnich Niemczech, skąd docierały do nas kolorowe magazyny 'Bravo'. Magazyn podgrzewał między nastolatkami rywalizację między dwoma zespołami i to udzielało się nam, tutaj w kraju, gdzie każdy numer tej gazetki (dzięki kolorowym plakatom w środku i wyjątkowo ciekawej szacie graficznej) był rarytasem i bardzo poszukiwanym towarem.
Sweet poznałem wcześniej, jeszcze w ich okresie 'przed rockowym', kiedy nagrywali przeboiki w rodzaju 'Co-Co', 'Wig-Wam Bam' czy 'Little Willy'. Ale potem przyszła kolej na serię wielkich przebojów zespołu Briana Connoly'ego. Wymienię te największe: "Ballroom Blitz", przypomniane dzisiaj "Teenage Rampage", "The Six Teens", mocny "Turn It Down", nagrany i zaaranżowany jeszcze raz "Fox On The Run" (po raz pierwszy ukazał się na 'Desolation Boulevard'), "Action", "Lies In Your Eyes", "Stairway To Heaven" i "Love Is Like Oxygen".Polecam!
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz