Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

120. MTW: FOREIGNER - "Waiting For The Girl Like You"

Singiel: 1981
Strona B: "I'm Gonna Win"

Album: "4"
Kompozycja: Mick Jones , Lou Gramm
Producent: Robert John "Mutt" Lange, Mick Jones
Wytwórnia: Atlantic
Długość: 3:35

Obok "Urgent", drugi największy przebój zespołu z albumu "4", także jeden z największych przebojów zespołu w całej dyskografii (nr 2 na liście Billboardu w USA, szczyty list przebojów na całym świecie, do dzisiaj bardzo radiowe nagranie). Wspólne dzieło wokalisty Lou Gramma oraz gitarzysty i kompozytora (założyciela zespołu) Micka Jonesa. Charakterystyczny motyw syntezatorowy, dzięki któremu utwór jest tak szybko rozpoznawalny zagrał Thomas Dolby, duża ekscentryczna gwiazda synth-popu lat 80-tych, znana przede wszystkim z hitu "She Blinded Me With Science"(w chórkach tego utworu śpiewał Robert "Mutt" Lange). Muzyk nie był specjalnie zainteresowany współpracą z zespołem, ale nie mógł odmówić producentowi.
Thomas Dolby: To było wspaniałe pracować z zespołem i producentem, którzy byli wtedy na topie. Byłem wtedy bardzo nieporadny w pracy w studiu. Byłem trochę speszony możliwością pracy z nimi, ale powiedzieli, że mają kilka ballad i szukają dla nich czegoś innego. Dziennikarze słysząc to co nagrałem mówili, że to jest tak inne od tego, co proponowali Foreigner. Pytali: Kto jest za to odpowiedzialny ? Gdy zobaczyli moje nazwisko na liście płac, pytali znowu: Kim jest ten facet? Tak więc myślę, że rzeczywiście trochę przyczyniłem się do innej atmosfery w tym numerze. I to trochę miało wpływ na mój solowy materiał, który potem nagrałem.
 Lange zaprosił później Dolby'ego  - na podobnej zasadzie - do współpracy nad nową płytą Def Leppard, 'Pyromanią', która była ogromnym sukcesem komercyjnym kapeli z Sheffield.
  

Mick Jones, autor muzyki do piosenki mówił w jednym z wywiadów: Jest taka jedna piosenka, to 'Waiting For The Girl Like You', nad którą tak naprawdę nie miałem kontroli, po prostu pojawiła się, ot tak. Nie wiedziałem co o niej myśleć, nawet nie byliśmy w studiu, bym mógł ją zarejestrować. Zostawiła jednak głęboki ślad we mnie. W końcu została piosenką, dzięki której wielu ludzi się połączyło ze sobą. Wiem, słyszę to, że piosenka jest często grana na weselach. To jedna z takich piosenek, przy której piór same pisze, a Ty nie wiesz skąd to się bierze. Wierzę, że takie numery są czasami wokół nas, latają, musisz je tylko złowić, zrozumieć, otworzyć się na nie, aby przez ciebie przepływały. 
Czasami jest w tym procesie coś tajemniczego. Czasami masz jakiś pomysł na piosenkę, czasem masz tylko tytuł jak bazę do całego utworu, czasem przychodzi do ciebie cały z niewiadomo skąd. Czasem jesteś myślami gdzie indziej, ale nagle pojawia się skądś inspiracja. Zazwyczaj wiem kiedy to się dzieje i staram się w to nie ingerować, pozwalam przez siebie przepływać falom - po prostu odnotowuję swoje reakcje, uczucia. 

Lou Gramm (na zdjęciu po lewej, z Jonesem),  wspominał z kolei, że w momencie nagrywania piosenki, w kontrolce pojawiła się nieznana mu piękna kobieta, dzięki której starał się jeszcze lepiej zaśpiewać w nagraniu. Kobieta zniknęła a muzyk nigdy nie dowiedział się kim była.
O zespole, albumie -  na topie przy innych piosenkach zespołu ('Urgent', 'Girl On The Moon').So long, I've been looking too hard, I've been waiting too long
Sometimes I don't know what I will find, I only know it's a matter of time
When you love someone, when you love someone

It feels so right, so warm and true, I need to know if you feel it too

Maybe I'm wrong, won't you tell me if I'm coming on too strong
This heart of mine has been hurt before, this time I wanna be sure

I've been waiting for a girl like you to come into my life
I've been waiting for a girl like you, your loving will survive
I've been waiting for someone new to make me feel alive
Yeah, waiting for a girl like you to come into my life

You're so good, when we make love it's understood
It's more than a touch or a word can say
Only in dreams could it be this way
When you love someone, yeah, really love someone

Now I know it's right, from the moment I wake up till deep in the night
There's nowhere on earth that I'd rather be than holding you tenderly

I've been waiting for a girl like you to come into my life
I've been waiting for a girl like you, your loving will survive
I've been waiting for someone new to make me feel alive
Yeah, waiting for a girl like you to come into my life

I've been waiting, waiting for you, ooh, I've been waiting
I've eben waiting
(I've been waiting for a girl like you, I've been waiting)
Won't you come into my life?


______________________________________ 
 MÓJ TOP WSZECH-CZASÓW '2016

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz