HISTORIA THE BEATLES
Proszę o The Beatles czytać tylko na blogu: HISTORIA THE BEATLES pod adresem: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/ - najnowszy post - kliknij wyżej. Posty na tym blogu to pozostałości z "dawnych czasów", bądź te same teksty co na blogu flagowym o F4.
...

Blog o The Beatles

Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

PIOSENKA NIE TYLKO NA DZISIAJ: JULIAN CASABLANCAS

"Instant Crush'. Nieprzypadkowo ktoś wstawił na youtube clip, w którym przez 10 godzin bez przerwy leci nagranie Daft Punku. I co ciekawe, nie nudzi. Utwór wciągający jak narkotyk. Dwójka Francuzów grających techno-disco-pop, ukrywających swoje twarze w futurystycznych strojach, z kaskami na głowie odnieśli niesamowity sukces swoim ostatnim, wydanym w 2013 roku albumem "Random Access Memories". Światowym hitem z albumu była piosenka 'Get Lucky', z Pharellem Williamsem gościnnie na wokalu (świetny, a może jeszcze lepszy z Williamsem jest inny numer z tej płyty, 'Lose Yourself To Dance'), ale także 'Instant Crush'. Thomas Bangalter i Guy-Manuel de Homem-Christo we wspomnianych wcześniej nagraniach odtworzyli brzmienie disco lat 70-tych za sprawą zaproszenia do obu nagrań muzyków, liderów grupy Chic (specyficzna gitara Neila Rodgersa, tą z 'Get Lucky' rozpoznacie np. nagraniach Chic ale i Sister Sledge w "He's The Greatest Dancer"). 

Na płycie jest nawet Giorgio Moroder, prekursor syntezatorowego disco lat 70-tych. O ile wspólne nagranie Daft Punk z Williamse, Rodgersem mogło trochę zaskoczyć, to nie tak, jak zaproszenie do kolejnego nagrania 'Instant Crush' Juliana Casablancasa, charyzmatycznego wokalisty i lidera (obok Alberta Hammonda Jr) nowofalowych The Strokes. Połączenie muzyki techno, disco i rocka we wspomnianym nagraniu zadziałało. Casablancas zaangażował się w powstanie utworu (francuski duet miał tylko jego demo), przypuszczalnie napisał do niego tekst, możliwe że także maczał palce w muzyce. I powstał genialny utwór, który Julian zaadaptował na własne potrzeby, bo wykonuje go regularnie na własnych koncertach z kolejną po The Strokes kapelą The Voidz (tutaj). Nawiasem mówiąc, liczę na to, że Julian i Albert Hammond Jr powrócą jeszcze do formuły z The Strokes. Clipy niżej to oficjalne, bardzo sympatyczne video do 'Instant Crush' oraz dwa utwory The Strokes. 
_____________________________________________________________


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz