Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

145. MTW. SHERBET - "Howzat"


Singiel, 1976
Strona B: 'Motor of Love'  

Album: 'Howzat'
Kompozycja: G.Porter - T.Mitchell
Producent: Richard Lush
Wytwórnia: Festival
Długość:3:46

 
Obsada:
Daryl Braithwaite - wokal, tamburyna
Harvey James - chórki, gitary
Tony Mitchell  - chórki, gitara basowa
Alan Sandow - perkusja
Garth Porter  - chórki, instrumenty klawiszowe


 
 W moim poprzednim TOPIE piosenka znalazła się na 91 miejscu, ale ponieważ w tamtym zestawie na jednym miejscu umieszczałem po kilka piosenek, tak więc myślę, że i wtedy i teraz to miejsce w okolicach 140-go. Pisałem już o tym (czytaj) wcześniej na blogu. Dwóch piosenek swego czasu bardzo poszukiwałem, czy to w postaci płyty, czy nagrania. To 'You Should Be Dancing' Bee Gees oraz właśnie 'Howzat', niesamowicie sympatyczny przebój z Antypodów, nieznanej mi wcześniej kapeli Sherbet, która jak sądzę do dzisiaj jest w większości czytelnikom bloga zupełnie nie znana.
W latach 1971 - 1978 Sherbet miał dwadzieścia przebojów i stał się pierwszym australijskim zespołem, który sprzedał ponad 1 milion płyt (15 albumów i 30 singli). Największymi przebojami zespołu były single 'Summer Love' oraz oczywiście 'Howzat', jedyny światowy przebój zespołu, obecny na listach  w Ameryce (tylko #61), Wielkiej Brytanii (nr 4) i całej Europie. Zespół w tym okresie wybierano 3 razy Australian King of Po. Największy sukces a więc opisywany dzisiaj piękny przebój 'Howzat'  wyprodukował Richard Lush, który rozpoczął przygodę z australijskim zespołem w 1975 roku. Warto wiedzieć, że wcześniej Richard Lush producenckie ostrogi zdobywał w Anglii, w londyńskim studiu Abbey Road, będąc inżynierem, dźwiękowym u boku... George'a Mrtina (producenta) oraz Geoffa Emericka(głównego inżyniera) na płytach THE BEATLES (np. przy ich słynnym albumie "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band"). Co ciekawe, sukces piosenki 'Howzat' przyszedł, gdy Sherbet miał się rozpaść z powodu odejścia założyciela zespołu Clive'a Shakespeare. 
Oczywiście nic takiego się na szczęście nie stało. Do zespołu przyszli nowi członkowie i zespół zaczął nagrywać z powodzeniem własne kompozycje, między innymi 'Howzat', kompozycja basisty i klawiszowca zespołu. Międzynarodowy przebój i
Zespół sukcesu przeboju 'Howzat' już nie powtórzył. Nawet album 'Howzat' z przebojowym singlem nie odniósł sukcesu poza rodzimą Australią. 
Ciekawostka: singiel 'Howzat' został doceniony przez macierzystą pocztę, która w 1998 roku wydała serię znaczków 'muzycznych' (między innymi wyróżniono także AC/DC) celebrujących wkład Australii w rozwój muzyki pop na przestrzeni ostatnich 50 lat.
  You told me I was the one
The only one who got your head undone
And for a while I believed the line that you spun
But I've been looking at you
Looking closely at the things you doI didn't see it the way you wanted me to
How, how, howzat?
You messed about
I caught you out, howzat?
Now that I found where you're at
It's goodbye
Well, howzat? It's goodbye

You only came for a smile
Even though you're really not my style
I didn't think that you'd run me 'round
Like you do

How, how, howzat?
You messed about
I caught you out, howzat?
Now that I found where you're at
It's goodbye
Well, howzat? It's goodbye, aha
Oh yeah, oh yeah

Well, I've been looking at you
(I'll tell you what I see)
Looking closely at the things you do
(No, you can't fool me)
I didn't see it the way you wanted me to

How, how, howzat?
You messed about
I caught you out, howzat?
Now that I found where you're at
It's goodbye
Howzat? You messed about
I caught you out, howzat?
Now that I found where you're at
It's goodbye
Well howzat? Goodbye
Oh yeah, oh yeah
Doo wah, doo wah, doo wah, doo wah
Doo wah, doo wah, doo wah, doo wah
Aah
 Udaną karierę muzyczną zespołu rozwinął wokalista grupy, Daryl Braithwaite (czytaj) i muszę stwierdzić, że dla mnie  'Greatest Hits' samego ex-wokalisty zespołu jest lepszy niż podobna składanka przebojów kapeli, choć tak dużego przeboju jak 'Howzat' Daryl nie miał. Niżej dwa piękne numery wokalisty, clip z 'Let Me Be' oraz na (YT) nie wydany na singlu a wyłowione przeze mnie z jego płyt  'All The Same'

 

______________________________________
 MÓJ TOP WSZECH-CZASÓW - Notowanie z 2016

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz