Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

MAURICE WHITE NIE ŻYJE.

 1941- 2016
Kolejna smutna wiadomość. Paskudny ten początek roku 2016. 4 lutego zmarł Maurice White, charyzmatyczny lider, twórca, wokalista (pierwszy, obok Philipa Bailey'a), kompozytor niesłychanie popularnej w latach 70's kapeli Earth Wind & Fire. Zespół był tak niesamowicie wtedy popularny, że zaproszono go do udziału i wykonania jednej piosenki w filmie 'Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band' (opartego na muzyce Beatlesów), gdzie brawurowo wykonał song The Beatles (Paula McCartney'a) 'Got To Get You Into My Life'. W clipach kilka przebojów E,W & F. Jeśli ich nie znacie, to jesteście na bakier z muzyką pop. Klasyka przed duże K. Kilka przebojów zespołu z Maurice'm w roli głównej plus na koniec piękne 'Fantasy' (Maurice współ-kompozytorem), z Bailey'em na wokalu głównym. Zresztą siłą pięknych harmonii wokalnych były właśnie jakże różne głosy obu wokalistów, Maurice'a i Philipa. Bailey to ten od wspólnego przeboju z Philem Collinsem, 'Easy Love', a sekcja dęta Earth Wind & Fire nagrywała z Philem na jego pierwszych płytach


SEPTEMBER

BOOGIE WONDERLAND (z trio EMOTIONS)


LET'S GROOVE


GOT TO GET YOU INTO MY LIFE

FANTASY

Wspaniała muzyka prawda?  Zespół przebojów zespół miał bez liku, sam Maurice produkował znakomitych wykonawców. Wylansował trio Emotions i ich pierwszy przebój 'Best of My Love'. Z pewnością znacie. 

Wielka, wielka postać muzyczna. Ostatnimi dniami wciąż wracam do muzyki Earth Wind & Fire.

Maurice White: Żyjemy w negatywnym postrzeganiu świata, negatywnym społeczeństwie. Większość ludzi nie dostrzega piękna i miłości. Postrzegam naszą muzykę jako lekarstwo.

15 lutego 2016 Earth Wind & Fire zostaną uhonorowani na tegorocznej gali Grammy Awards.

1 komentarz:

  1. Odeszła wielka postać. Ostatnio zdarza się to coraz częściej...

    OdpowiedzUsuń