HISTORIA THE BEATLES
Proszę o The Beatles czytać tylko na blogu: HISTORIA THE BEATLES pod adresem: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/ - najnowszy post - kliknij wyżej. Posty na tym blogu to pozostałości z "dawnych czasów", bądź te same teksty co na blogu flagowym o F4.
...

Blog o The Beatles

Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

178: MTW: HOWARD JONES: "Hide And Seek"

Singiel, rok 1984
Strona B: "Tao Te Ching"
Album: Human's Lib
Kompozycja: Howard Jones
Wytwórnia: WEA
Długość: 4:49
Kiedyś bardzo lubiłem tego muzyka. Stop, nadal lubię, choć co prawda rzadko teraz wracam do jego muzyki. Brak czasu, milion innych płyt i zajęć, ale w czasach pięknych lat 80-tych, ich wczesnej połowy, to muzyki Howarda w moim otoczeniu było bardzo dużo. Polecam wszystkim jego składankę 'The Best'. Stary dobry Howard. Bardzo taneczna składanka. Wydany w 2015 album 'Engage' niestety nie podoba mi się. Ale lepiej odgrzewać starą popularność przy okazji nowych płyt.
 W latach 1983-1985 każdy singiel muzyka był przebojem. I piosenki Jonesa lądowały nierzadko w 1-szej dziesiątce brytyjskich list przebojów. Np: 'New Song', 'Things Can Only Get Better', Pearl In The Shell', Like To Get You Know You Well' czy 'Look Mama'. W Ameryce było znacznie  gorzej, ale to przeboje stylu New Romantic, który za oceanem nie cieszył się aż takim powodzeniem. Piosenki Howarda to zawsze esencja radości, pozytywnej energii, rytmu i łatwo wpadających w ucho melodii. Przy jednocześnie bardzo interesujących, niebanalnych tekstach (chociażby w omawianej teraz na poście piosence  'Hide And Seek' - tekst skłaniający do refleksji, o samotności, alienacji, poszukiwaniu i izolacji).  Najlepszy dla mnie utwór Anglika. Raptem trzeci singiel Artysty, który dotarł do miejsca nr 12. Usłyszałem go przed laty w Trójce. I od razu polubiłem. Może pomógł fakt, że bardzo długo nie mogłem go nagrać i bardzo go poszukiwałem w eterze. Tęskniłem wprost za tym utworem. Z czasem kupiłem singla, cały album muzyka, zobaczyłem clipy. Sympatia do utworu pozostała. Wciąż mam swoje stare zeszyty z własnymi, cotygodniowymi listami przebojów. Utwór Jonesa to w podsumowaniach Mój Przebój 1984 roku. Mimo tylko 12-go miejsca na liście singli, 'Hide And Seek' było sporym przebojem na Wyspach. Album muzyka w Wielkiej Brytanii zdominował swego czasu listy, pokrywając się dwukrotnie platyną. Nawet w Ameryce osiągnął status Złotej Płyty, choć jego najwyższe miejsce to druga połowa TOP100 Billboardu. 'Hide And Seek' nucono sobie wszędzie, a Howard Jones gościł bez przerwy w MTV. Popularność musiała zaprocentować. W 1985 na słynnym koncercie Live Aid w Londynie, Jones wystąpił u boku najsłynniejszych wtedy gwiazd brytyjskiej muzyki (o koncercie możecie przeczytać tutaj, ale myślę, że temu koncertowi poświęcę kiedyś dłuższy tekst) i wykonał 'Hide And Seek' w wersji bardzo oszczędnej, solo, tylko z fortepianem. Wykonanie to w clipie niżej. Niestety utwór ten w wersji 'unplugged' sporo traci. Podobnie jak wykonany na tym samym koncercie w identycznej aranżacji 'In The Air Tonight' Phila Collinsa. Wspominam Phila także z innej okazji. Jones nagrał w 1985 piękny utwór, 'No One Is The Blame' (zamieszczonym na albumie 'Dream Into Action'). Utwór wyprodukował Phil Collins (wraz z Hughem Padghamem, producentem m.in albumów macierzystego zespołu Collinsa, Genesis), zagrał w nim na perkusji i we fragmentach zaśpiewał. 'No One Is The Blame' to trzecia setka mego TOPu. Clip niżej.


Lata 80-te to oczywiście maxi single. Poniżej dłuższa wersja"Hide And Seek"
"No One Is The Blame"

I na koniec Howard Jones w brytyjskim radiu 2013. LIKE TO GET YOU KNOW YOU WELL.


There was a time when there was nothing at all
Nothing at all, just a distant hum
There was a being and he lived on his own
He had no one to talk to, and nothing to do
He drew up the plans, learnt to work with his hands
A million years passed by and his work was done
And his words were these...

Hope you find it in everything, everything that you see
Hope you find it in everything, everything that you see
Hope you find it, hope you find it
Hope you find me in you

So she had built her elaborate home
With it's ups and it's downs, its rains and its sun
She decided that her work was done, time to have fun
and she found a game to play

Then as part of the game
She completely forgot where she'd hidden herself
And she spent the rest of her time
Trying to find the parts

Hope you find it in everything, everything that you see
Hope you find it in everything, everything that you see
Hope you find it, hope you find it
Hope you find me in you

There was a time when there was nothing at all, nothing at all
Just a distant hum


______________________________________
 MÓJ TOP WSZECH-CZASÓW - Notowanie z 2016

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz