HISTORIA THE BEATLES
Proszę o The Beatles czytać tylko na blogu: HISTORIA THE BEATLES pod adresem: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/ - najnowszy post - kliknij wyżej. Posty na tym blogu to pozostałości z "dawnych czasów", bądź te same teksty co na blogu flagowym o F4.
...

Blog o The Beatles

Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

WYDARZENIA : NME Poll Winners 1965 (video)

11 kwietnia 1965 na londyńskim stadionie Empire Pool w Wembley (Wembley Arena) odbył się coroczny koncert laureatów, artystów zwycięskich w poszczególnych kategoriach muzycznych w plebiscycie magazynu New Muscial Express za rok 1964-65: New Musical Express Annual Poll-Winners' All-Star Concert. The Beatles wygrywając jako najlepszy zespół na świecie (John Lennon jako muzyczna osobowość roku) wystąpili śpiewając 5 piosenek (kolejno w filmikach: I Feel Fine (kłopoty z mikrofonami Paula i George'a), She'a A Woman, Baby's In Black, Ticket To Ride oraz Long Tall Sally. Gościem specjalnym koncertu był Tony Bennett, słynnym amerykański wokalista jazzowy.  The Beatles bardzo szybko odebrali nagrody, niespecjalnie starając się podziękować fanom przez mikrofon. Powód: zespół śpieszył się na występ w programie telewizji ABC 'The Eamonn Andrews Show'  i musiał udać się w tym celu do studia w Teddingtonw południowo-zachodnim Londynie. 
W czasie koncertu NME Poll Winners prócz Beatlesów wystąpili także: the Rolling Stones, the Kinks, the Animals, the Moody Blues (w składzie z Denny Lainem).
Występ zespołu na Wembley został wyemitowany w brytyjskiej telewizji 18 kwietnia 1965.
Za rok Beatlesi wystąpią także na tej samej imprezie - będzie to ich ostatni koncert 
na brytyjskiej ziemi.  
Wszystkie 5 piosenek The Beatles z koncertu - tutaj.

 


Ten koncert jak i dużo innych zdarzeń z historii Beatles na tym DVD.

___________________  
Muzyczny blog *  Historia The Beatles * Music Blog 
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz